Hideo Kojima zajmie się tworzeniem filmów? Japoński deweloper o planach na przyszłość

Hideo Kojima znany jest jako twórca wyjątkowych gier, ale niewykluczone, że za jakiś czas zajmie się on także filmami.

Hideo Kojima znany jest jako twórca wyjątkowych gier, ale niewykluczone, że za jakiś czas zajmie się on także filmami.

Hideo Kojima jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych i cenionych twórców gier na świecie. Wraz z Konami stworzył serię Metal Gear Solid, a później uniezależnił się od nich i stworzył własne studio, Kojima Productions, które przygotowało Death Stranding. Z opinii recenzentów (naszą recenzję znajdziecie tutaj) wynika, że to całkiem solidna produkcja, chociaż zdecydowanie nie każdemu przypadnie ona do gustu. Kojima nie zamierza jednak spoczywać na laurach i już myśli o kolejnych dziełach - w planach jest m.in. horror, a także... filmy.

Tę drugą informację Kojima wyjawił w filmie dokumentalnym BBC, opowiadającym o kulisach powstawania Death Stranding

W przyszłości Kojima Productions będzie tworzyć filmy. Jeśli osoba potrafi robić dobrze jedną rzecz, to powinna być w stanie robić dobrze wszystko.

Poniżej znajdziecie wspominany materiał BBC.

Warto przypomnieć, że Hideo Kojima jest wielkim miłośnikiem kina. Na swoim Twitterze regularnie dodaje wpisy poświęcone różnym produkcjom, a w jego grach widać wiele inspiracji i odniesień do filmów. Death Stranding jest też produkcją z iście gwiazdorską obsadą, w której są m.in. Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux, a także reżyserzy - Nicolas Winding Refn i Guillermo del Toro.

Źródło: kotaku.com / fot. Konami

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV