Przeczytaj w weekend

Hongmeng OS - w tym tygodniu możemy poznać nowy system od Huawei

Podobno Huawei już od kilku lat pracuje nad systemem operacyjnym, który byłby konkurencją dla Androida. I podobno już w tym tygodniu może ujrzeć światło dzienne.

Podobno Huawei już od kilku lat pracuje nad systemem operacyjnym, który byłby konkurencją dla Androida. I podobno już w tym tygodniu może ujrzeć światło dzienne.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  Huawei 

Kiedy Donald Trump zaognił wojnę handlową z Chinami, uderzając Huawei, po sieci rozniosły się informacje na temat autorskiego systemu operacyjnego od tej korporacji. Podobno inżynierowie Huawei od kilku lat pracowali nad Hongmeng OS, który miałby uniezależnić firmę od amerykańskiego Androida. Groźbę totalnej blokady Huawei w końcu zażegnano, jednak korporacja nie porzuciła swoich planów.

Według dziennikarzy z chińskiego magazynu Global Times Huawei planuje zademonstrować Hongmeng OS na konferencji dla deweloperów, która odbędzie się 9 sierpnia w Dongguan. Podobno oprogramowanie pierwotnie planowano z myślą o wykorzystaniu w urządzeniach wchodzących w skład Internetu Rzeczy, ale pierwszym komercyjnym sprzętem, który z niego skorzysta, będzie inteligentny telewizor sygnowany logo Honor.

Jeśli wierzyć zapewnieniom Global Times, do testów trafiła już smartfonowa odsłona Hongmeng OS. Mobilna wersja systemu jest już w takim stopniu zaawansowania, że jeszcze w tym roku doczeka się swojego rynkowego debiutu. Informatorzy twierdzą, że pierwszy telefon z systemem operacyjnym od Huawei pojawi się w sprzedaży wraz ze smartfonem Mate 30 Pro. Nie będzie to jednak kolejny flagowiec, a sprzęt ze średniej półki cenowej, za który zapłacimy ok. 2000 juanów, czyli równowartość ok. 1100 zł.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Huawei

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV