Przeczytaj w weekend

Jak zapowiada się The Walking Dead: Onslaught? Są pierwsze wrażenia z gry

Studio Survios pracuje nad grą VR zatytułowaną The Walking Dead: Onslaught. W sieci pojawiły się konkretne informacje na temat rozgrywki.

Studio Survios pracuje nad grą VR zatytułowaną The Walking Dead: Onslaught. W sieci pojawiły się konkretne informacje na temat rozgrywki.

The Walking Dead Onslaught to nadchodząca gra, która tworzona jest z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Tym razem będzie to produkcja stawiająca na akcję, a twórcy od samego początku zapewniają, że dużo uwagi przyłożono na to, by eliminowanie żywych trupów było nie tylko efektowne, ale też i bardzo krwawe.

Dziennikarze serwisu ScreenRant mieli okazję przedpremierowo przetestować ten tytuł na E3 2019 w Los Angeles. Dzięki temu poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat rozgrywki. Zaprezentowane na targach demo pozwalało przetestować wiele różnych broni - m.in. maczetę, pistolet, karabin, strzelbę, a nawet Lucille, czyli charakterystyczny kij bejsbolowy Negana. Odpowiednie wykorzystanie uzbrojenia ma być tutaj kluczem do sukcesu, a każda broń ma mocne, jak i słabe strony. Konieczne jest również pamiętanie o tym, że wystrzały przyciągają uwagę przeciwników.  

Świetne wrażenie ma robić płynność poruszania się, które tutaj odbywa się przez przytrzymanie dwóch przycisków i poruszanie rękami. Najlepiej wypada jednak sama walka, która jest bardzo brutalna i dopracowana. Gracze mają możliwość odcinania kończyn żywych trupów, a ci na to reagują w odpowiedni sposób. System jest tak rozbudowany, że istnieje tutaj nawet możliwość wycinania znaków czy napisów na ciałach przeciwników.  

Przedstawiciele ScreenRant, którzy testowali grę w Los Angeles, zwracają również uwagę na to, że nawet w tym krótkim demo, pochodzącym z wczesnej wersji gry, nie ma zbyt wielu problemów, a poruszanie się i celowanie są zrealizowane w naprawdę dobry sposób.  

The Walking Dead Onslaught ma zadebiutować jesienią tego roku. 

Źródło: screenrant.com / fot. Survios

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV