Menu

Aktualności

Jaki będzie Euron Greyjoy? Pilou Asbæk komentuje premierę 7. sezonu serialu Gra o tron

Pilou Asbæk powrócił w 1. odcinku 7. sezonu Gry o tron jako Euron Greyjoy, W wywiadzie omawiał motywację postaci.

Euron Greyjoy powrócił w premierze 7. sezonu serialu Gra o tron i stał się ważnym graczem w tytułowej grze. Dan Weiss, współprowadzący producent wykonawczy, komentuje angaż aktora. A Pilou Asbæk omawia rolę swojej postaci w 7. sezonie:

– To był nie lada wyczyn, że udało nam się zatrudnić Pilou w serialu. Uwielbialiśmy jego rolę w Rządzie tak bardzo, że nie mogliśmy oderwać oczu, gdy był na ekranie. Wiedzieliśmy, że mamy kogoś z jakością wyjątkowej gwiazdy. Nie mieliśmy do tej pory bohatera z otoczką gwiazdy rocka, który miał wszystko w nosie. Wszystkim w tym świecie bardzo na czymś zależy,  bez znaczenia, czy są źli, cudowni czy gdzieś pomiędzy. Zależy im na polityce i analizują wszystko, co robią. Wpuszczenie na scenę kogoś z takim wyluzowanym podejściem jak Euron to wielka frajda. To powiew świeżego powietrza. Nie ma wielu aktorów, którzy mogą to zrobić tak przekonująco, ale na szczęście mamy tego jednego.

Czytaj także: Kulisy zaskakującej sceny z premiery 7. sezonu Gry o tron

Euron Greyjoy - Gra o tron - 7. sezon
fot. Helen Sloan / HBO

‌‌Pilou Asbæk  wyjaśnia, że Euron w nowym sezonie jest kimś w rodzaju żartownisia, który nikogo nie traktuje zbyt poważnie. Twierdzi, że chociaż w książkach jest prawie demonem, tutaj czerpie frajdę z tego, co robi.

– Chcę pokazać gościa, który po prostu to kocha. Psychopatyczni socjopaci, których poznałem w życiu, są uśmiechnięci i zachowują się kulturalnie, a tak naprawdę są największymi ku***ami na świecie. Fajnie jest zagrać taką postać – mówi aktor w rozmowie z EW.com.

Zdaniem aktora Euron wybrał Cersei na sojuszniczkę, bo to jego szansa na zostanie królem.

– Myślę, że uważa ją za godną kandydatkę na żonę. Euron nie jest Lannisterem, należy do Żelaznych ludzi. Ona jest kimś lepszym. Na jego drodze stoi tylko jeden facet… – zapowiada konflikt z Jaime’em.

Tłumaczy, że nie uważa, by Euron miał być następcą Ramsaya w roli tego nielubianego złego.

– Według mnie Ramsay jest w 100% zły. Euron natomiast taki nie jest, a to buduje w nim wewnętrzny konflikt. Gram kogoś w stylu chuligana.

Zapowiada, że Euron zachowuje się inaczej w każdej scenie, bo to zależy od tego, z kim przebywa. W tym sezonie ma być czarujący, ma zachowywać się jak dupek lub egocentryczne dziecko i ma czerpać z tego sporo radości.

Czytaj także: Kulisy występu Eda Sheerana w Grze o tron

Aktor wyjawił również, że zanim dostał rolę, był fanem serialu. Odkąd jednak w nim gra, nie ogląda go, bo nie chce sobie psuć zabawy swoją osobą. Zamierza nadrobić serial od 6. sezonu, gdy już zakończy pracę na planie.


Samodzielne DLC go gry Uncharted 4: Kres Złodzieja już wkrótce
Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
Przejdź do komentarzy (0)

Powiązane Artykuły

Dawid Muszyński
na weekend
134 -

My jeszcze żyjemy! – rozmawiamy z Gemmą Whelan i Piloulem Asbækem z Gry o tron

Z okazji 7 sezonu serialu Gra o tron polecieliśmy do Londynu, by spotkać się m.in. z Gemmą Whelan i Piloulem Asbækem. Rozmawialiśmy o pracy nad…

naEKRANIE
145 -

Sprawdź, jak dobrze znasz cały serial Gra o tron. Wielki quiz dla fanów!

Oto quiz dla wszystkich wielbicieli serialu Gra o tron, którzy chcą sprawdzić, jak dobrze znają wszystkie sezony. Wielki test wiedzy.

Piotr Piskozub
622 -

QUIZ: Jak nazywają się te postacie z Gry o tron?

Ten quiz musiał nadejść - przed Wami zabawa, w której możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat Gry o tron.

Komentarze