Repertuar kin Nowość Program TV

Jaki był Kevin Spacey? Robin Wright i Guy Pearce o współpracy z aktorem

Po skandalu wokół Kevina Spaceya kilku aktorów zdecydowało się na przerwanie milczenia i wspomnienie swoich doświadczeń z byłą gwiazdą House of Cards. W wywiadach swoimi przemyśleniami podzielili się między innymi Robin Wright i Guy Pearce.

Kevin Spacey to jeden z pierwszych aktorów, który został oskarżony o molestowanie jesienią ubiegłego roku, u progu wielkiej afery w Hollywood. Aktor został zwolniony z kilku produkcji, w tym serialu House of Cards i filmu Wszystkie pieniądze świata i od tej pory nie podejmuje żadnych nowych projektów, znikając ze świata filmowego.

Po kilku miesiącach od afery, aktorzy, którzy mieli okazję z nim współpracować, wspominają swoje doświadczenia z planu. Robin Wright, wcielająca się w żonę głównego bohatera we wspomnianym House of Cards, udzieliła wywiadu, w którym podkreśliła, że nie znała Spaceya zbyt dobrze, a ich relacja ograniczała się jedynie do czasu spędzanego na planie zdjęciowym. Twierdzi, że nie utrzymywali znajomości w prywatnym życiu. Pełen wywiad z aktorką dopiero ma się ukazać, jednak w sieci jest już dostępna kilkuzdaniowa zapowiedź, w której Wright oświadcza:

Kevin i ja znaliśmy się tylko między „akcją” a „cięciem” oraz pomiędzy scenami, gdzie mieliśmy okazję trochę się pośmiać. Tak naprawdę ja nie znałam tego człowieka. Znałam niezwykłego rzemieślnika, którym on jest.

-
-

Jakiś czas temu o Spaceyu wypowiedział się również Guy Pearce, który miał okazję współpracować z aktorem na planie Tajemnice Los Angeles w 1997 roku. W wywiadzie dla australijskiej telewizji powiedział, że Spacey to niezwykły aktor, ale rzeczywiście podczas pracy nad filmem miewał z nim trudną przeprawę. Pearce określił aktora słowem „handsy guy”, co ma wskazywać na jego tendencję do obmacywania kolegów po fachu. Dodał również:

Na szczęście miałem wtedy 29 lat, a nie 14.

Wypowiedź aktora narodziła nowe spekulacje i zagraniczna prasa zaczęła sugerować, że i on padł ofiarą molestowania. Teraz Pearce próbuje sprostować swoją wypowiedź, ponieważ – jak twierdzi – nic takiego nie miało miejsca. Nie był molestowany, a po prostu czuł się w towarzystwie Spaceya nieswojo. Aktor przeprasza za swoją wypowiedź i podkreśla, że jej żałuje.

Rozumiem, że to temat zbyt drażliwy, by po prostu go zbyć. Zająłem się tą sytuacją w chwili, gdy miała miejsce i żałuję, że zostało to upublicznione.

W chwili obecnej sprawą Spaceya zajmuje się angielska policja.

 

Źródło: thehollywoodreporter.com, deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Masz 4 tysiące dolarów? Zadrapana tarcza…

Marvel uruchomił nową linię sprzedażową przedmiotów z MCU - wśród nich znajdziemy tarczę Kapitana Ameryki…

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Titans – dlaczego Robin…

Na Comic-Conie w San Diego pojawiło się jeszcze więcej informacji na temat serialu Titans -…

Dawid Muszyński
-

Sicario 2: Soldado – recenzja filmu

Alejandro powraca by dalej, z błogosławieństwem rządu USA, rozprawiać się z kartelami narkotykowymi w Meksyku.

Ocena recenzenta:
7
Norbert Zaskórski
-

[SDCC 2018] Aquaman – nowe zdjęcie…

Fani obecni na imprezie San Diego Comic-Con zamieścili w sieci nowe zdjęcie promujące tegoroczne widowisko…

Michał Kujawiński
-

Godzilla: Król potworów – który z…

Powoli rozkręca się kampania reklamowa filmu Godzilla: Król potworów. Po zaprezentowanym rano teaserze przyszedł czas…

Adam Siennica
breaking
-

[SDCC 2018] Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów…

Oto pierwsza wielka niespodzianka San Diego Comic-Con 2018. Lucasfilm oficjalnie ogłasza nowy sezon serialu Gwiezdne…

Co o tym sądzisz?