Joker - ojciec ofiary masakry broni filmu. Sieć kin wydała oświadczenie

W sieci pojawiają się nowe informacje związane z filmem Joker - ojciec ofiary masakry w Colorado broni produkcji, natomiast sieć Regal Cinemas wystosowała specjalne oświadczenie.

W sieci pojawiają się nowe informacje związane z filmem Joker - ojciec ofiary masakry w Colorado broni produkcji, natomiast sieć Regal Cinemas wystosowała specjalne oświadczenie.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Nie milkną kontrowersje wokół filmu Joker. Ledwie wczoraj informowaliśmy Was, że FBI i amerykańskie wojsko ostrzegają pracowników kin przed możliwymi atakami w czasie pokazów - więcej dowiecie się z tego wpisu. Teraz głos w tej samej sprawie zabrał rzecznik prasowy sieci Regal Cinemas, który uspokaja przyszłych odbiorców dzieła i jednocześnie nie daje zgody na to, by przekaz produkcji łączyć z przemocą, którą rzekomo miałby wywoływać. Jak mówi on w rozmowie z The Wrap:

W Regal Cinemas nie wierzymy, że zawartość czy samo istnienie jakiegokolwiek filmu jest powodem tudzież przyzwoleniem na przemoc. Nie zmienia to faktu, że choć nie komentujemy protokołów bezpieczeństwa wdrożonych w naszych kinach, bezpieczeństwo naszych pracowników i widzów jest dla nas kwestią priorytetową. We współpracy z NATO utrzymujemy także stały kontakt z siłami porządkowymi, dzięki czemu mamy informacje na temat oceny poziomu zagrożenia i jego podwyższenia w danym momencie. 

Głos w sprawie powiązania Jokera z nawoływaniem do przemocy zabrał także Mike Senecal, ojciec Katherine, która najpierw została postrzelona w czasie masakry w kinie w Aurorze (doszło do niej w trakcie seansu filmu Mroczny Rycerz Powstaje, a zamachowiec miał twierdzić, że jest "Jokerem"), później zaś popełniła samobójstwo. Jak przedstawia jego słowa portal TMZ:

Powiedział nam, że Katie byłaby w stanie uchwycić granicę pomiędzy filmem a prawdziwym życiem - największym problemem według Mike'a są ci, którzy tego nie potrafią. Dodał też, że niebezpieczni ludzie istnieją niezależnie od tego, czy Joker wchodzi do kin czy nie, a ci z nich, którzy mają z nim problem, nie muszą go przecież oglądać. On sam planuje obejrzeć film i wydaje mu się, że to samo planowałaby jego córka. Mike wyjawił, że dziewczyna zmagała się z kłopotami psychicznymi jeszcze przed strzelaniną. Zanim odebrała sobie życie, twierdziła, że największym problemem tego kraju jest brak odpowiedniej opieki nad osobami chorymi psychicznie, a nie... filmy. 

Tak z kolei krytykę filmu podsumowuje reżyser Todd Phillips:

Wydaje mi się, że gniew w dzisiejszych czasach staje się po prostu towarem - to trwa od jakiegoś czasu. W całej tej debacie najbardziej zaskakuje mnie, jak przedstawiciele lewicowych poglądów zbliżają się w swojej retoryce do osób mocno prawicowych. To naprawdę otworzyło mi oczy. 

Filmowiec przyznał również, że gdyby miał przyrównać swój najnowszy obraz do którejś z piosenek, byłoby to Stairway to Heaven zespołu Led Zeppelin. 

Zobaczcie nowy plakat:

Jak również kolejne spoty telewizyjne:

Do polskich kin Joker wejdzie 4 października. 

Źródło: The Wrap / zdjęcie główne: Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV