Przeczytaj w weekend

Justice League Dark jednak powstanie? Firma J.J. Abramsa szykuje film bądź serial

Należącą do J.J. Abramsa firma Bad Robot ma szykować kinowy bądź telewizyjny projekt nawiązujący do komiksowej Justice League Dark.

Należącą do J.J. Abramsa firma Bad Robot ma szykować kinowy bądź telewizyjny projekt nawiązujący do komiksowej Justice League Dark.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Jak donosi portal Deadline, firma Bad Robot w ramach nowej umowy z Warner Media rozwija zarówno filmowe, jak i telewizyjne pomysły związane z komiksową grupą Justice League Dark. Cały projekt znajduje się obecnie we wstępnej fazie - na razie nie wiemy więc, jaka dokładnie produkcja nas czeka, ani które postacie mogą pojawić się na ekranie. Szefowie telewizyjnego i filmowego oddziału Bad Robot mają jednak już w najbliższym czasie odbyć szereg spotkań ze scenarzystami i podjąć ostateczne decyzje w całej sprawie. 

Drużyna Justice League Dark, znana też jako JLD, po raz pierwszy pojawiła się w komiksach we wrześniu 2011 roku. W jej skład wchodziły postacie mające na swojej drodze do czynienia z okultyzmem i innymi magicznymi mocami: John Constantine, Madame Xanadu, Deadman, Cień, Changing Man i Zatanna. Z czasem zestawienie to znacznie się poszerzyło, a wśród prominentnych nowych członków grupy warto odnotować choćby Swamp Thinga. 

Póki co nie jest jasne, czy szef Bad Robot, J.J. Abrams, będzie zaangażowany w powstawanie któregoś z projektów - w ciągu najbliższych tygodni ma on spotykać się z potencjalnymi showrunnerami wymyślonego przez siebie dla HBO serialu Demimonde.

W 2017 roku ukazała się animacja Liga Sprawiedliwości: Mrok. Kinowy projekt przez długie lata rozwijali najpierw Guillermo del Toro, później zaś Doug Liman - ostatecznie Warner Bros. nie dało na niego zielonego światła. 

Źródło: Deadline / zdjęcie główne: DC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV