Kapitan Marvel 2 powstanie. W jakim okresie rozgrywa się film MCU?

Ruszają prace nad filmem Kapitan Marvel 2. Amerykańskie media podają pierwsze informacje o tym, co planuje MCU.

Ruszają prace nad filmem Kapitan Marvel 2. Amerykańskie media podają pierwsze informacje o tym, co planuje MCU.

Adam Siennica
Adam Siennica

Kapitan Marvel 2 będzie tworzony przez zupełnie inną ekipę, niż część pierwsza. Za scenariusz ma odpowiadać Megan McDonnell, która pracowała przy serialu MCU WandaVision (premiera pod koniec 2020). Według The Hollywood Reporter scenarzysta finalizuje swój kontrakt, ale jest to formalność.

Dziennikarze donoszą, że fabuła Kapitan Marvel 2 będzie osadzona współcześnie, a nie w przeszłości, tak jak część pierwsza, która rozgrywała się w latach 90. Przez miesiące spekulowano, że sequel nadal mógł opowiadać o przeszłości superbohaterki przed wydarzeniami z Avengers: Koniec gry. W końcu widzieliśmy, że wyruszyła ze Skrullami w kosmos i na pewno przez te dekady coś się działo w jej życiu. 

Anna Boden i Ryan Fleck, twórcy Kapitan Marvel podobno nie rozstają się z Marvel Studios. Według informatorów The Hollywood Reporter negocjują wyreżyserowanie serialu dla Disney+. Kapitan Marvel 2 będzie wyreżyserowana przez kobietę - reżyserka jest poszukiwana przez Marvel Studios.

Przypomnijmy, że Kapitan Mavela była pierwszym solowym filmem MCU o superbohaterce. Udało się osiągnąć na świecie wpływy w wysokości 1,1 mld dolarów.

Kapitan Marvel 2 - kiedy premiera?

Według dziennikarzy film jest planowany na 2022 rok. Dokładna data premiery nie jest znana. W tym roku zadebiutuje również Czarna Pantera 2 w reżyserii Ryana Cooglera.

Kapitan Marvel 2 - kto zagra?

Na tę chwilę nie ma żadnych potwierdzeń dotyczących obsady. Pewniakiem jest oczywiście Brie Larson w roli superbohaterki. Wszystko też wskazuje, że pojawi się postać Moniki Rambeau, która w pierwszej części była dzieckiem (córka przyjaciółki Carol Danvers). Rambeau w dorosłej wersji pojawi się najpierw właśnie w serialu WandaVision.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV