Repertuar kin Nowość Program TV

Kasacja Lucyfera i recasting w Zabójczej broni. Fox komentuje podjęte decyzje

Trwają czystki i zmiany w ramówkach stacji telewizyjnych. Zarząd FOX odniósł się do decyzji, jakie podjęto w przypadku Zabójczej broni i Lucyfera.

W chwili obecnej amerykańskie stacje telewizyjne robią prawdziwe wiosenne porządki. Zamawiane są nowe seriale, którym miejsca w ramówce często ustępują te znane i lubiane. Zaledwie kilka dni temu stacja FOX ogłosiła kasację Lucyfera, co spotkało się z ogromnym sprzeciwem ze strony fanów. Drugą zaskakującą decyzją podjętą w ostatnim czasie jest również recasting w serialu Zabójcza broń – przypomnijmy, że po licznych kontrowersjach zwolniony został Clayne Crawford, którego w roli partnera Murtaugha zastąpi Seann William Scott.

Teraz zarząd stacji FOX odnosi się do głośnych decyzji. Jak tłumaczy Gary Newman z zarządu stacji, kasacja Lucyfera wynikała przede wszystkim z malejącej popularności serialu. Jak mówi:

To była decyzja oparta na oglądalności. Nasz ostatni rok był bardzo udany jeśli chodzi o cztery nowe przedłużone seriale. Biorąc pod uwagę wydajność, musieliśmy dokonać tej zmiany.

-
-

Tymczasem Dana Walden tak tłumaczy zmiany w obsadzie Zabójczej broni:

To nie był nasz wybór. Nasi partnerzy z Warner Bros. przyszli do nas i powiedzieli, że nie mogą już tworzyć serialu w tej samej formie. Na pewno długo się nad tym zastanawiali i jestem przekonana, że nie był to ich pierwszy wybór. Ale tak wyglądały okoliczności, przy których w ogóle mogli nam zaoferować ten serial (…) Myślę, że dokonaliśmy właściwego wyboru. To [angaż Scotta – przyp. red.] wniesie do produkcji dużo nowej dynamiki, nie naruszając jednocześnie oryginalnej.

Newman dodał, że 90% obsady powróci w nowym, 3. sezonie Zabójczej broni, w tym także rodzina Murtaugha, która jest ważnym elementem fabuły. Zapewnia, że stacja dołoży wszelkich starań, by widzowie odczuli, że zbliża się coś nowego.

Zabójcza broń powróci w jesiennej ramówce FOX. Pełny harmonogram można znaleźć tutaj.

Źródło: tvline.com, deadline.com / zdjęcie główne: Ray Mickshaw/FOX

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Bohaterowie seriali animowanych wybierają się na…

Wielu studia ma już dawno za sobą, jedni są w ich trakcie, a jeszcze inni…

Piotr Piskozub
-

Takiej tonacji w DCEU jeszcze nie…

W sieci pojawiło się kolejne oficjalne zdjęcie z filmu Shazam!, dzięki któremu możemy jeszcze lepiej…

Piotr Piskozub
-

Zapewne znamy już skład filmowych Birds…

W sieci pojawiły się nowe szczegóły na temat filmu Birds of Prey - wygląda na…

Norbert Zaskórski
-

Król Atlantydy na pierwszym plakacie filmu…

Warner Bros zaprezentowało pierwszy, oficjalny plakat promujący tegoroczne widowisku DCEU o morskim herosie. Premiera w…

Piotr Piskozub
-

Raven, Starfire i Beast Boy –…

W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym możemy zobaczyć postacie Raven, Starfire i Beast Boya…

Michał Kujawiński
-

Coś się zbliża… do Hawkins! Zobacz…

Do sieci trafił pierwszy teaser 3. sezonu serialu Stranger Things. Nie pokazuje on scen z…

Co o tym sądzisz?