Konta Microsoft oraz Xbox Live zostaną zamknięte po dwuletniej nieaktywności

Microsoft planuje posprzątać na swoich serwerach. Firma planuje zrobić czystkę wśród użytkowników i usunąć te konta, które przez wiele miesięcy nie były wykorzystywane.

Microsoft planuje posprzątać na swoich serwerach. Firma planuje zrobić czystkę wśród użytkowników i usunąć te konta, które przez wiele miesięcy nie były wykorzystywane.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  konsola 

Żadna korporacja nie chce utrzymywać na serwerach użytkowników widmo, którzy po zalogowaniu się do jakiejś usługi przestali z niej korzystać. Microsoft stwierdził, że czas posprzątać swoje bazy danych i usunąć z nich konta, które były nieaktywne przez co najmniej dwa lata. Czystka obejmie zarówno konta Microsoft, jak i Xbox Live.

Wielkie sprzątanie zaplanowano na 30 sierpnia. Z końcem wakacji konta, na których nie zanotowano żadnej aktywności w ciągu ostatnich 24 miesięcy, będą automatycznie kasowane. Jeśli ktoś od dłuższego czasu nie logował się do którejś ze wspomnianych usług i chciałby zachować do niej dostęp - powinien zalogować się na niej przed 30 sierpnia.

Ważność konta przedłużają także usługi subskrypcyjne - gdy jakiś użytkownik z nich korzystał, dla niego okres ochronny skończy się dopiero w momencie upłynięcia dwóch lat od zakończenia subskrypcji. Powodów do obaw nie mają także użytkownicy kont rodzinnych z kilkoma subkontami. W ich wypadku wystarczy, że aktywne będzie przynajmniej jedno z kont, aby inne nie zostały usunięte. Podobnie sprawa wygląda z osobami, które mają jakiekolwiek środki w swoim wirtualnym portfelu - dopóki nie wydadzą wszystkich pieniędzy, dopóty nie zostaną objęci procesem czyszczenia bazy danych.

Microsoft liczy na to, że nowa polityka pomoże pozbyć się zduplikowanych użytkowników oraz tych, którzy już dawno zaprzestali korzystania z usług firmy i prawdopodobnie do niej nie wrócą.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Microsoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV