Microsoft przygotowuje się do premiery Minecraft Earth

Już wkrótce pierwsi gracze będą mogli odpalić Minecrafta rozgrywanego w rzeczywistości rozszerzonej. Rusza program betatestów gry.

Już wkrótce pierwsi gracze będą mogli odpalić Minecrafta rozgrywanego w rzeczywistości rozszerzonej. Rusza program betatestów gry.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  minecraft 

Od momentu ujawnienia projektu Minecraft Earth minęło już kilka miesięcy. W tym czasie Microsoft milczał na temat dalszych planów związanych z grą, ograniczając się do zapowiedzi, że pierwsze testy jej funkcjonowania zostaną przeprowadzone latem tego roku. I w końcu stało się, firma ogłosiła rozpoczęcie prac nad wdrożeniem w życie programu testowego.

W pierwszej kolejności klockowaty świat obejrzą w rozszerzonej rzeczywistości użytkownicy urządzeń z iOS-em, aplikacja zostanie dla nich udostępniona w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Nieco później będą mogli sięgnąć po nią osoby korzystające z urządzeń z Androidem. Microsoft wypuścił z tej okazji film promocyjny, który ma zachęcić użytkowników do partycypowania w betatestach:

Jak zauważają dziennikarze serwisu Engadget, nie powinno nas dziwić, że to iOS będzie pierwszą platformą, na której odpalimy Minecrafta Earth. W końcu to na konferencji WWDC pokazano pierwszy gameplay z gry.

Jeśli ktoś chce wziąć udział w testowaniu tej produkcji, powinien spełnić kilka wymogów. Przede wszystkim musi dysponować urządzeniem mobilnym z systemem operacyjnym iOS 10 bądź Android 7. Następnie powinien zarejestrować się na stronie Microsoftu i czekać na przyznanie dostępu. Ten będzie limitowany i uzależniony od wydajności serwerów. Co więcej, jeśli ktoś chce przez dłuższy czas pozostać przy grze, musi regularnie logować się do aplikacji – tygodniowa nieaktywność na koncie gracza będzie skutkowała usunięciem z betatestów i zwolnieniem miejsca dla kolejnego użytkownika.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Microsoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV