Koronawirus i masowe bezrobocie. Montażyści też nie mają lekko
Montażyści są kolejną z grup z branży rozrywkowej, którzy odczują piętno spowodowane pandemią koronawirusa.
Montażyści są kolejną z grup z branży rozrywkowej, którzy odczują piętno spowodowane pandemią koronawirusa.
W Stanach Zjednoczonych zamknięto większość kin oraz anulowano całe mnóstwo produkcji filmowych i serialowych. Spowoduje to na pewno olbrzymie straty wielkich firm, ale też ucierpią na tym przede wszystkim pracownicy wykonujący swoją prace na zlecenie, a zatem tylko wtedy mogą liczyć na zarobek, gdy realizowane są kolejne projekty filmowe.
Tom Jarvis, jeden z montażystów programu Late Late Show z Jamesem Cordenem, porozmawiał w ostatnich dniach z wieloma montażystami, uzyskując rozeznanie dotyczące pracy w tym zawodzie w związku z pandemią koronawirusa.
To samo zdanie podziela Johnnie Burn, edytor dźwięku i montażysta między innymi Faworyty, który posiada także firmę Wave Studios. Wielu jego pracowników ma jeszcze możliwość pracy nad zaczętymi projektami, ale niedługo zwyczajnie materiały się wyczerpią, a nowe nie zostaną dostarczone zbyt prędko.
Sytuacja z pandemią koronawirusa powoduje wiele strat finansowych wśród wielu firm z branży rozrywkowej. Burn musiał zakupić choćby 10 nowych laptopów Apple'a i całą masę słuchawek Sony, aby jego zespół mógł kończyć swoje zadania z domu. Portal Deadline informuje też o sytuacji w Goldcrest Post, firmie prowadzonej przez Domenica Roma. Jego pracownicy w głównej mierze zajmują się realizacją produkcji przeznaczonych na streaming od Netflixa po Amazon. Okazuje się, że szybko udało im się przewidzieć skutki pandemii i zorganizowano swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej dostarczając chociażby odpowiedni sprzęt. Problem jednak w tym, że rozwój epidemii przyczynić może się do wstrzymania wielu projektów przez bardzo długi czas.
Z kolei Roger Barton, montażysta filmu World War Z zastanawia się, co oznaczać będzie zmiana w pracy osób z tego zawodu, którzy przenieśli się do domów. Zwraca uwagę, że działania osób z branży mogą zmienić się na zawsze.
Niezależnie od tego, czy utrzyma się przez długi czas tendencja do pracy w domu, pojawiają się też głosy optymizmu wśród osób z branży. Zwracają uwagę, że do tej pory żyliśmy w bardzo dobrym okresie dla filmów i seriali, zatem jest wiele przesłanek ku temu, że uda się z tego wyjść cało.
Źródło: deadline.com
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat