Repertuar kin Nowość Program TV

Lindsay Lohan kontrowersyjnie o #MeToo: Te kobiety wyglądają na słabe

Lindsay Lohan zdecydowała się skomentować ruch #MeToo i walkę kobiet z molestowaniem seksualnym. Jej zdaniem, to, co dzieje się w mediach, to nic innego jak przejaw słabości zranionych kobiet.

Ruch #MeToo narodził się zeszłej jesieni, kiedy to całe Hollywood pogrążyło się w skandalu dotyczącym molestowania seksualnego. Zmotywowane pierwszymi wychodzącymi przed tłum aktorkami, kolejne kobiety zaczęły dzielić się własnymi historiami dotyczącymi przemocy seksualnej w branży filmowej, pokazując ogromną skalę problemu.

Teraz do sytuacji odniosła się Lindsay Lohan, która nie jest przekonana, czy to właściwa forma reagowania. Aktorka krytykuje postawę przyłączających się do ruchu kobiet, nazywając je słabymi. W wywiadzie dla The Times of London mówi:

Znienawidzę siebie za to, co teraz powiem, ale myślę, że kobiety, które wypowiadają się w tej sprawie wyglądają na słabe, nawet jeśli w rzeczywistości są to bardzo silne osoby. Mamy mnóstwo dziewczyn, które zabierają głos, które nawet nie wiedzą kim są i które robią to tylko dla zyskania uwagi. To jest uciekanie od faktu, że to się faktycznie stało. Bo jeśli coś takiego dzieje się w danym momencie, mówisz o tym w tamtym momencie. Czynisz to autentycznym i prawdziwym poprzez zgłoszenie skargi na policję.

-
-

Przypomnijmy, że to nie jedyny kobiecy głos sprzeciwu na temat akcji #MeToo. W podobnym tonie wypowiadały się na ten temat także aktorki z Francji, z Catherine Deneuve na czele – informowaliśmy o tym tutaj.

 

Źródło: bostonglobe.com / zdjęcie główne: źródło: youtube.com / WendyWilliamsShow

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.