Przeczytaj w weekend

Loki tworzy nowych Avengers w komiksie Infinity Wars

W komiksowej serii Infinity Wars Loki właśnie powołał do istnienia grupę Avengers z nowymi postaciami wchodzącymi w jej skład.

W komiksowej serii Infinity Wars Loki właśnie powołał do istnienia grupę Avengers z nowymi postaciami wchodzącymi w jej skład.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Marvel na dobre rozkręca akcję w komiksowej serii Infinity Wars - wygląda na to, że jedyną nadzieją na przetrwanie uniwersum jest Loki wraz ze swoją drużyną Avengers, złożoną w dodatku z zupełnie nieoczekiwanych postaci. Oczywiście mamy tu do czynienia ze sprytnym zabiegiem marketingowym - nazwa Mścicieli jest wykorzystana w ramach promocji, choć grupa przypomina bardziej Infinity Watch, w skład której początkowo wchodzili Adam Warlock, Gamora, Drax, Moondragon, Pip the Troll i Thanos.

Z poprzedniego zeszytu dowiedzieliśmy się, że antagonistka Requiem (czyli Gamora, na której postępowanie wpływ miała relacja z Szalonym Tytanem i moc Kamieni Nieskończoności) użyła Kamienia Duszy, by zmienić oblicze całego Wszechświata i go sobie podporządkować. Doprowadziło to do tego, że dwie dusze osobnych i przypadkowych istot łączyły się w jedną. W ten sposób powstała choćby Diamond Pitch, osobliwa fuzja Wolverine'a i Emmy Frost. Loki zdołał ostatecznie ich rozdzielić, a kobieta miała mu pomóc w formowaniu zupełnie nowego składu Mścicieli.

Do zrealizowania swojego tajemniczego planu bóg podstępu potrzebował jeszcze Kamali Khan, Zdobywczyni (fuzji Kamali Khan i potężnego złoczyńcy, Kanga Zdobywcy) i Małego Potwora (połączenia Bruce'a Bannera i Scotta Langa). Loki i Frost zdołali w obu przypadkach oddzielić od siebie dusze bohaterów, uświadamiając jednak Bannera, że bardziej przydatny będzie "ten drugi gość" - wtedy Hulk zamanifestował swoją obecność.

Nowo utworzona drużyna szuka teraz Adama Warlocka, którego chce uwolnić od Devondry, bogini-pajęczycy, która nadaje Kamieniu Duszy jego moc. Wiemy również, że bohaterowie wezwali innych połączonych herosów z uniwersum, w tym Soldier Supreme'a, fuzję Kapitana Ameryki i Doktora Strange'a.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV