Marvel w komiksie wyjawił, skąd bierze się moc Kamienia Duszy

W zeszycie Infinity Wars #4 Marvel zdradził, dlaczego Kamień Duszy posiada tak ogromną moc.

W zeszycie Infinity Wars #4 Marvel zdradził, dlaczego Kamień Duszy posiada tak ogromną moc.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Marvel w licznych komiksach od dłuższego czasu dawał do zrozumienia, że Kamienie Nieskończoności to jedne z najpotężniejszych artefaktów w całym uniwersum. Potwierdza to obecna seria Infinity Wars, ta sama, w której Gamora działając jako antagonistka Requiem zabiła Thanosa, chcąc kontrolować całą moc przedmiotów. Czwarty zeszyt eventu rozwija ten wątek.

Widzimy w nim, jak Loki próbuje zgłębić naturę rzeczywistości - ma mu to pomóc w uporządkowaniu zdarzeń z jego życia, które z niejasnych przyczyn wydają się być niespójne. Trafia on do asgardzkiej biblioteki w Omnipotence City, gdzie przegląda księgę, która może odpowiedzieć na jego pytania. Problem polega na tym, że część jej stron została wyrwana.

Czytelnicy dowiadują się, że coś dzieje się nie tak z Soul World - zawartym w Kamieniu Duszy wymiarem, w którym przebywali już Adam Warlock, Drax czy sama Gamora. Okazuje się, że przebywa tam potwór znany jako Devondra, bogini-Pajęczyca, która pożera dusze i za pomocą swoich nici tworzy kolejne rzeczywistości, dając tym samym artefaktowi moc. To właśnie strony poświęcone tej istocie zostały wyrwane z księgi, którą przegląda Loki.

Zobaczcie plansze z zeszytu:

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV