Louis Vuitton może być prekursorem cyberpunkowej mody

Francuska firma modowa postanowiła pójść z duchem czasu i zaprojektować torebkę ze zintegrowanym elastycznym wyświetlaczem.

Francuska firma modowa postanowiła pójść z duchem czasu i zaprojektować torebkę ze zintegrowanym elastycznym wyświetlaczem.

Pod koniec ubiegłego roku jasne stało się, że wkrótce zrobi się głośno o producentach gadżetów wyposażonych w elastyczne ekrany. Podczas targów IFA firma Royole zaprojektowała pierwszego na świecie elastycznego smartfona oraz ubrania ze zintegrowanym wyświetlaczem. Te ostanie mogły powstać wyłącznie po to, aby przyciągnąć wzrok odbiorców, ale wiele wskazuje na to, że wkrótce branża modowa może rozkochać się w tej technologii.

Jak poinformowali dziennikarze serwisu Engadget, przedstawiciele francuskiego domu mody Louis Vuitton postanowili zaprosić firmę Royole do współpracy przy stworzeniu torebki z elastycznym wyświetlaczem. W ramach tego egzotycznego partnerstwa powstaną dwa modele torebek z linii Canvas of the Future. Z pojedynczym wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 1920x1440 pikseli oraz z dwoma elastycznymi panelami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Louis Vuitton Official (@louisvuitton)

Torebki pokazano podczas pokazu mody Cruise 2020, a na ich wyświetlaczach zaprezentowano pstrokate fotografie miasta. Jak się jednak okazuje, gadżet ten może być znacznie bardziej funkcjonalny. Na instagramowym profilu Louis Vuitton można znaleźć krótki materiał wideo, na którym widać przeglądarkę internetową uruchomioną na jednej z torebek. Według przedstawicieli domu modowego gadżet taki może być idealnym dopełnieniem naszych smartfonów. Warto jednak zauważyć, że pomysł na stworzenie torebki z wyświetlaczem nie jest pomysłem autorstwa LV. Firma Royole zaprezentowała taki gadżet podczas tegorocznych targów CES.

Jeśli zatem gorliwie wyznajesz cyberpunkową zasadę Styl ponad Istotą, ta torebka powinna przypaść ci do gustu. Może okazać się idealnym dodatkiem na wypad na oficjalną premierę Cyberpunka 2077 albo świetnym medium do obejrzenia kolejnego sezonu Altered Carbon. Na razie nie poinformowano, ile trzeba będzie zapłacić za to cacko.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Instagram, Louis Vuitton

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV