Marvel? DC? Sprzedaż komiksów w USA – wyraźny lider, duże zmiany

Poznaliśmy już dane na temat sprzedaży komiksów w USA w listopadzie - pojedynek Marvel vs. DC nie był tak zacięty jak miesiąc wcześniej.

Poznaliśmy już dane na temat sprzedaży komiksów w USA w listopadzie - pojedynek Marvel vs. DC nie był tak zacięty jak miesiąc wcześniej.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Bardzo dużą popularnością wśród naszych czytelników cieszyło się zestawienie najlepiej sprzedających się komiksów w USA w październiku, dlatego postanowiliśmy dzielić się nim z Wami co miesiąc. Przypomnijmy, że powstaje ono na bazie list ujawnianych przez największego amerykańskiego dystrybutora komiksów, firmę Diamond Comic Distributors (warto dodać, że bierze się tu pod uwagę liczbę kopii sprzedanych do sklepów, nie zaś do ostatecznego klienta). W listopadowym zestawieniu zaszły spore zmiany - Marvel znacznie zdystansował DC. Najlepiej sprzedającym się zeszytem jest więc Uncanny X-Men #1, natomiast na podium uplasowały się jeszcze Green Lantern #1 i Web of Venom Carnage Born #1. Trzeba też wskazać na drastyczny spadek sprzedaży - 300 najpopularniejszych komiksów zostało rozprowadzonych w liczbie 6 086 063 kopii; to o ponad 1,1 mln mniej niż miesiąc wcześniej. Oto poszczególne listy:

Najlepiej sprzedające się komiksy:

Pierwsza 10-tka wydawców jeśli chodzi o procentowy udział w rynku i liczbę sprzedanych komiksów:

Tutaj znajdziecie pozostałe zestawienia.

Źródło: diamondcomics.com / zdjęcie główne: Marvel/DC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV