Repertuar kin Nowość Program TV

Meditations odda w nasze ręce jedną prostą grę dziennie

Rami Ismail z Vlambeer stworzył platformę z inspirującymi mikrogrami, która ma pomóc nam odstresować się i zrelaksować. W jej ramach codziennie pojawi się nowa, darmowa produkcja.

Pomysł stojący za stworzeniem Meditations był dość prosty. Rami Ismail, szef holenderskiego studia Vlambeer, zauważył, że wielu z nas co i rusz sięga po proste gry internetowe, które mają nas zrelaksować i  oderwać od stresującej pracy. Nowa platforma ma pełnić rolę źródła takich niewymagających gamingowych antydepresantów. Zasady jej działania są dość proste. Codziennie na Meditations pojawia się nowa gra, dostępna wyłącznie przez 24 godziny, okraszona cytatem motywacyjnym.

Choć zamiast słowa „gra” lepiej pasuje tu doświadczenie. Pierwsza produkcja, Tempres autorstwa takoriego, była prostą łamigłówką, w której musieliśmy zapalać kolejne paski w odpowiednim tempie. Tytuł dostępny drugiego stycznia polega na pompowaniu kropki do takich rozmiarów, aby wypełniła cały ekran. Trzeba robić to stopniowo, od czasu do czasu robiąc krótkie przerwy, aby kropka nie pękła. Prosta zabawa na kilkadziesiąt sekund, która pozwala na chwilę zwolnić tempo i uspokoić oddech.

Studio Vlambeer odpowiada za stworzenie takich gier jak Super Crate BoxRidiculous Fishing czy Nuclear Throne. Gry udostępniane w ramach Meditations są dostępne także na stronach internetowych ich twórców, a nowa platforma ma być po prostu miejscem, w którym będziemy mogli zapoznać się z nimi bez większego zachodu.

-
-

Rami Ismail zdradził na swoim Twitterze, że dzięki Meditations będziemy mogli poznać wiele inspirujących tytułów, które pozwolą odprężyć się, przy okazji poruszając wiele wrażliwych tematów. Zagramy w produkcje opowiadające o śmierci, depresji, złości, przemocy, seksualności czy uzależnieniach. Platforma w żaden sposób nie zagrozi dużym graczom gamingowym, ale jeśli ktoś lubi na chwilę oderwać się od pracy i odpalić proste internetowe gierki dla relaksu, może docenić to, co oferuje mu Meditations. Klienta programu można pobrać ze strony projektu.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.