Meditations odda w nasze ręce jedną prostą grę dziennie

Rami Ismail z Vlambeer stworzył platformę z inspirującymi mikrogrami, która ma pomóc nam odstresować się i zrelaksować. W jej ramach codziennie pojawi się nowa, darmowa produkcja.

Rami Ismail z Vlambeer stworzył platformę z inspirującymi mikrogrami, która ma pomóc nam odstresować się i zrelaksować. W jej ramach codziennie pojawi się nowa, darmowa produkcja.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  gry 

Pomysł stojący za stworzeniem Meditations był dość prosty. Rami Ismail, szef holenderskiego studia Vlambeer, zauważył, że wielu z nas co i rusz sięga po proste gry internetowe, które mają nas zrelaksować i  oderwać od stresującej pracy. Nowa platforma ma pełnić rolę źródła takich niewymagających gamingowych antydepresantów. Zasady jej działania są dość proste. Codziennie na Meditations pojawia się nowa gra, dostępna wyłącznie przez 24 godziny, okraszona cytatem motywacyjnym.

Choć zamiast słowa "gra" lepiej pasuje tu doświadczenie. Pierwsza produkcja, Tempres autorstwa takoriego, była prostą łamigłówką, w której musieliśmy zapalać kolejne paski w odpowiednim tempie. Tytuł dostępny drugiego stycznia polega na pompowaniu kropki do takich rozmiarów, aby wypełniła cały ekran. Trzeba robić to stopniowo, od czasu do czasu robiąc krótkie przerwy, aby kropka nie pękła. Prosta zabawa na kilkadziesiąt sekund, która pozwala na chwilę zwolnić tempo i uspokoić oddech.

Studio Vlambeer odpowiada za stworzenie takich gier jak Super Crate BoxRidiculous Fishing czy Nuclear Throne. Gry udostępniane w ramach Meditations są dostępne także na stronach internetowych ich twórców, a nowa platforma ma być po prostu miejscem, w którym będziemy mogli zapoznać się z nimi bez większego zachodu.

Rami Ismail zdradził na swoim Twitterze, że dzięki Meditations będziemy mogli poznać wiele inspirujących tytułów, które pozwolą odprężyć się, przy okazji poruszając wiele wrażliwych tematów. Zagramy w produkcje opowiadające o śmierci, depresji, złości, przemocy, seksualności czy uzależnieniach. Platforma w żaden sposób nie zagrozi dużym graczom gamingowym, ale jeśli ktoś lubi na chwilę oderwać się od pracy i odpalić proste internetowe gierki dla relaksu, może docenić to, co oferuje mu Meditations. Klienta programu można pobrać ze strony projektu.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV