MGM wchodzi na rynek platform VoD z usługą EpixNow

Stacja telewizyjna Epix należąca do amerykańskiej wytwórni filmowej Metro-Goldwyn-Mayer uruchomi serwis VoD z bogatą biblioteką filmów i seriali.

Stacja telewizyjna Epix należąca do amerykańskiej wytwórni filmowej Metro-Goldwyn-Mayer uruchomi serwis VoD z bogatą biblioteką filmów i seriali.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  netflix 

W internecie pojawiła się kolejna platforma VoD, która chce przyciągnąć do siebie miłośników filmów i seriali. Do walki o amerykańskich odbiorców popkultury włączyła się stacja telewizyjna Epix z usługą EpixNow dostępną na urządzenia z iOS-em oraz Androidem. Największym atutem nowej platformy ma być bogata biblioteka, w której znajdziemy programy pochodzące z kilku wielkich wytwórni filmowych.

Dotychczas dostęp do Epix można było uzyskać wyłącznie za pośrednictwem dostawców telewizyjnych, teraz biblioteka stanie otworem przed posiadaczami urządzeń mobilnych. Za dostęp do serwisu trzeba zapłacić 5,99 dolarów miesięcznie, a w przyszłości trafi także na pudełka multimedialne Roku oraz Amazon Fire TV. Przystępna cena to nie wszystko, czym skusi użytkowników nowa platforma, EpixNow umożliwi także pobieranie filmów, co pozwoli oglądać je tam, gdzie nie ma dostępu do internetu.

Jak ustalili dziennikarze The Verge, przedstawiciele Epix podpisali umowy licencyjne na dystrybucję filmów wytwórni MGM, Paramount oraz Lionstage. W bibliotece EpixNow znajdziemy m.in. Star Trek, Annihilation, Arrival, Terminator 2: Judgment Day czy A Quiet Place. Oprócz tego widzowie otrzymają dostęp do produkcji oryginalnych Epix takich jak Berlin Station czy Deep State.

Szefowie MGM postanowili wypuścić EpixNow w najgorętszym momencie: w roku, w którym największe korporacje planują rzucić wyzwanie Netflixowi oraz Amazonowi. Wkrótce własne serwisy VoD zaprezentują takie firmy jak  Apple, CBS, Disney czy WarnerMedia. Na ich tle EpixNow może wydawać się niewielkim graczem, jednak ciekawa biblioteka filmów oraz dość niska cena usługi mogą sprawić, że zainteresuje się nią szerokie grono odbiorców. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby usługa miała trafić do użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: EpicNow

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV