Repertuar kin Nowość Program TV

Microsoft opowiedział, czym będzie Project xCloud

Microsoft przygotowuje się na erę streamingu w branży gier. Kareem Choudhry dyrektor ds. grania w chmurze, opowiedział, czego możemy spodziewać się po usłudze Project xCloud.

Choudhry w trakcie ostatniego streamu Inside Xbox uchylił rąbka tajemnicy na temat serwisu chmurowego znanego obecnie pod roboczą nazwą Project xCloud. Jednym z najważniejszych zapewnień, jakie padło w trakcie rozmowy, było to dotyczące przyszłości Microsoftu w branży gamingowej. Choudhry zapewnia, że usługa nie powstała po to, aby wyprzeć konsole z rynku, nie ma być konkurencją dla tych urządzeń, a ich uzupełnieniem. Oznacza to, że debiut Project xCloud nie będzie jednoznaczny (przynajmniej oficjalnie) z wycofaniem się Microsoftu z produkcji klasycznych konsol.

Nowy serwis porównywano do platform pokroju Netflixa czy Spotify. Według Choudhry ma działać na podobnej zasadzie, umożliwiając odpalanie gier tam, gdzie nie mamy dostępu do stacjonarnej konsoli:

Project xCloud to serwis streamingowy działający w chmurze, który pozwoli ci grać na każdej platformie, na której mamy klientów. Wszędzie tam, gdzie będziesz miał dostęp do szybkiego łącza internetowego, będziesz mógł korzystać z Project xCloud.

Na szczęście prezentacja nie ograniczała się do przechwałek na temat potencjału tego serwisu, Choudhry pokazał także, jak Project xCloud sprawdza się w praktyce. W trakcie relacji odpalono Forzę Horizon 4 na smartfonie z Androidem sparowanym z kontrolerem Xbox One. Ujawniono także, że już w tym roku usługa trafi do publicznych testów.

Plotka
-
-

Walka na rynku streamingowych platform gamingowych zaostrza się. Nad wprowadzeniem takiej usługi pracują także takie firmy jak Amazon, Apple, Google czy Verizon. Wszystko wskazuje na to, że sukces Netflixa i spółki zachęcił gigantów technologicznych do przeniesieniachmurowego modelu dystrybucji treści do branży gier komputerowych. Zobaczymy, czy tym razem uda się odnieść sukces i stworzyć usługi, które będą w stanie utrzymać się na rynku.

Źródło: hollywoodreporter.com / Zdjęcie: Microsoft

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Shang-Chi – kto zagra azjatyckiego herosa?…

Shang-Chi to kolejny bohater z komiksów Marvela, który doczeka się solowego filmu. Nie wiadomo jeszcze,…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner jakiś czas temu sama przyznała się, że jest kiepska w zachowywaniu tajemnicy. Teraz…

Michalina Reda
-

Terry Gilliam uważa, że filmy superbohaterskie…

Terry Gilliam odniósł się do kina superbohaterskiego i przedstawił swoje zdanie - to po prostu…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.