Xbox Live na iOS-a, Androida oraz Switcha

Microsoft szykuje sporą niespodziankę dla graczy - planuje udostępnić aplikację Xbox Live na urządzenia mobilne oraz konsolę Nintendo.

Microsoft szykuje sporą niespodziankę dla graczy - planuje udostępnić aplikację Xbox Live na urządzenia mobilne oraz konsolę Nintendo.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  xbox live 

W tym roku podczas Game Developers Conference możemy poznać nowe narzędzie Microsoftu, które połączy graczy Xboksa z posiadaczami Switcha oraz urządzeń mobilnych z iOS-em lub Androidem. Jak poinformowali dziennikarze The Verge, korporacja planuje wypuścić na rynek odświeżoną wersję aplikacji Xbox Live.

Choć szczegóły funkcjonowania nowego SDK nie są jeszcze znane, wszystko wskazuje na to, że Microsoft planuje znosić powoli bariery, jakie dzielą poszczególne platformy. Mówi się o tym, że nowa aplikacja pozwoli korzystać z ujednoliconej listy znajomych, klubów oraz osiągnięć. Jeśli jakiś tytuł będzie dostępny np. w wersji mobilnej i pecetowej, postęp naszej rozgrywki będzie mógł być zachowany w chmurze, abyśmy po odejściu od komputera mogli kontynuować zabawę na sprzęcie przenośnym.

W zapowiedzi konferencji możemy wyczytać, że znacząco zwiększy potencjalne grono klientów Microsoftu. Obecnie Xbox Live gromadzi wokół siebie 68 milionów użytkowników korzystających z 400 milionów urządzeń. Dzięki ujednoliconemu SDK ta ostatnia wartość może wzrosnąć aż do 2 miliardów.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby wieszczyć sukces bądź porażkę nowego Xbox Live, ale Microsoft jest na dobrej drodze do sukcesu. Jeśli firmie uda się wdrożyć uniwersalną aplikację łączącą graczy na wielu platformach oraz uruchomić usługę dopalania gier w chmurze, którą testuje od kilku miesięcy, może przyczynić się do sporego przetasowania na rynku. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko poczekać do 18 marca, kiedy podczas konferencji GDC Microsoft zdradzi swoje plany dotyczące wspomnianej aplikacji.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Microsoft

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV