Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Modernizację peceta odłóż na później. Nadchodzi nowy Intel

Wszystko wskazuje na to, że już za dwa miesiące zadebiutuje kolejna generacja procesorów od Intela. Jeśli ktoś rozważa wymianę komputera na nowszy model, niech uzbroi się w odrobinę cierpliwości.
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

Wiedźmin 3 nie chodzi na twoim komputerze najlepiej i obawiasz się, że nie poradzi sobie zbyt dobrze z obsługą nowego Tomb Raidera? To znak, że czas pomyśleć nad modernizacją peceta. Ale nie spiesz się z tym za bardzo, gdyż według przecieków upublicznionych przez dziennikarzy WCCFTech już 1 października mogą zadebiutować pierwsze procesory Intela 9. generacji.

Premiera odświeżonych podzespołów ma dwie potencjalnie dobre strony. Po pierwsze nowe procesory zapewnią jeszcze większą wydajność w grach i programach. Po drugie – wraz z ich debiutem można spodziewać się obniżek cen starszych modeli, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić na modernizacji. A czego mogą spodziewać się ci, którzy postanowią zainwestować w 9. generację?

Plotka
-
weekend
-

Nowe układy wprowadzą spore zmiany w intelowskim portfolio. Core i9-9900K, najmocniejszy model z serii konsumenckiej, zaoferuje aż 8 rdzeni i 16 wątków i będzie domyślnie taktowany zegarem 3,6 GHz, który w trybie Boost rozkręci się do 4,7 GHz. Z kolei 3,6- gigahercowy Core i7-9700K będzie pierwszym ośmiordzeniowym i7. W trybie Boost jego rdzenie przyspieszą do 4,6 GHz, niestety nie otrzymamy do dyspozycji technologii Hyper Threading. W tym roku do sprzedaży trafi także sześciordzeniowy Core i5-9600K, który podobnie jak model 9700K, nie będzie układem wielowątkowym.

To wszystkie procesory Intela, które w tym roku trafią do sprzedaży, słabsze modele zadebiutują najprawdopodobniej dopiero w 2019 roku. Warto jednak zauważyć, że w najbliższym czasie swoją premierę powinny mieć także karty graficzne Nvidii z serii 11. Jeśli zatem wstrzymasz się z modyfikacją komputera, być może uda ci się zaoszczędzić kilkaset złotych zarówno na zakupie procesora, jak i grafiki. O ile oczywiście ceny poprzednich generacji spadną, a nowe podzespoły nie zostaną wycenione horrendalnie wysoko.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Intel
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – nowy wyjątkowy plakat…

Do sieci trafił kolejny plakat promujący film Kapitan Marvel. Tym razem jest to bardziej artystyczne…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Bruce Wayne z prototypem…

Fox opublikował nowy zwiastun kolejnego odcinka serialu Gotham, który zdaje się potwierdzać, że Jeremiah Valeska…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]