Przeczytaj w weekend

Modernizację peceta odłóż na później. Nadchodzi nowy Intel

Wszystko wskazuje na to, że już za dwa miesiące zadebiutuje kolejna generacja procesorów od Intela. Jeśli ktoś rozważa wymianę komputera na nowszy model, niech uzbroi się w odrobinę cierpliwości.

Wszystko wskazuje na to, że już za dwa miesiące zadebiutuje kolejna generacja procesorów od Intela. Jeśli ktoś rozważa wymianę komputera na nowszy model, niech uzbroi się w odrobinę cierpliwości.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Wiedźmin. Sezon burz nie chodzi na twoim komputerze najlepiej i obawiasz się, że nie poradzi sobie zbyt dobrze z obsługą nowego Shadow of the Tomb Raider? To znak, że czas pomyśleć nad modernizacją peceta. Ale nie spiesz się z tym za bardzo, gdyż według przecieków upublicznionych przez dziennikarzy WCCFTech już 1 października mogą zadebiutować pierwsze procesory Intela 9. generacji.

Premiera odświeżonych podzespołów ma dwie potencjalnie dobre strony. Po pierwsze nowe procesory zapewnią jeszcze większą wydajność w grach i programach. Po drugie - wraz z ich debiutem można spodziewać się obniżek cen starszych modeli, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić na modernizacji. A czego mogą spodziewać się ci, którzy postanowią zainwestować w 9. generację?

Nowe układy wprowadzą spore zmiany w intelowskim portfolio. Core i9-9900K, najmocniejszy model z serii konsumenckiej, zaoferuje aż 8 rdzeni i 16 wątków i będzie domyślnie taktowany zegarem 3,6 GHz, który w trybie Boost rozkręci się do 4,7 GHz. Z kolei 3,6- gigahercowy Core i7-9700K będzie pierwszym ośmiordzeniowym i7. W trybie Boost jego rdzenie przyspieszą do 4,6 GHz, niestety nie otrzymamy do dyspozycji technologii Hyper Threading. W tym roku do sprzedaży trafi także sześciordzeniowy Core i5-9600K, który podobnie jak model 9700K, nie będzie układem wielowątkowym.

To wszystkie procesory Intela, które w tym roku trafią do sprzedaży, słabsze modele zadebiutują najprawdopodobniej dopiero w 2019 roku. Warto jednak zauważyć, że w najbliższym czasie swoją premierę powinny mieć także karty graficzne Nvidii z serii 11. Jeśli zatem wstrzymasz się z modyfikacją komputera, być może uda ci się zaoszczędzić kilkaset złotych zarówno na zakupie procesora, jak i grafiki. O ile oczywiście ceny poprzednich generacji spadną, a nowe podzespoły nie zostaną wycenione horrendalnie wysoko.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Intel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV