Morbius osadzony w MCU czy w świecie trylogii Raimiego? Nowe dowody

Morbius staje się zagadką, ponieważ pierwszy zwiastun rozpalił serca fanów komiksowych filmów, sugerując, że historia osadzona jest w MCU. Być może coś więcej jest na rzeczy?

Morbius staje się zagadką, ponieważ pierwszy zwiastun rozpalił serca fanów komiksowych filmów, sugerując, że historia osadzona jest w MCU. Być może coś więcej jest na rzeczy?

Adam Siennica
Adam Siennica
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Morbius może być czymś całkowicie innym, niż sądzimy. Zwiastun sugerował osadzenie w MCU, ponieważ pojawił się Sęp grany przez Michaela Keatona, a na ścianach wisiał plakat ze Spider-Mana z dopiskiem "morderca". Na owej grafice jednak użyto kostiumu z filmów Raimiego i nowe dowody sugerują, że to może nie był błąd.

Według Comicbook.com obecnie trwają dokrętki do filmu Morbius w Los Angeles, dla których część ulic zostanie zamknięta. Oczywiście szpiedzy wychwycili zdjęcie z planu - ściślej autobusu, który jest stylizowany na taki z Nowego Jorku. Na nim też jest reklama z napisem: "Gdzie jest Spider-Man?", która została opatrzona logiem Daily Bugle, czyli stoi za nią J. Jonah Jameson (J.K. Simmons), który w Spider-Man: Daleko od domu wyjawił światu tożsamość Pajączka. Ciekawie robi się w momencie, gdy dokona się analizy loga - nie jest to bowiem to, które widzieliśmy w MCU, ponieważ jest ono w 100% zgodne z tym z filmów Sama Raimiego.

nullfot. reddit.com/r/marvelstudios

 Na razie nie ma odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę dzieje się we współpracy Sony Pictures z Marvel Studios, ale najwyraźniej szykowane są jakieś niespodzianki. Wiemy, że pod koniec 2019 roku podpisali oni nową umowę o współpracy, więc niewykluczone, że wówczas podjęto nowe ustalenia dotyczące merytorycznego powiązania opowieści.

Najprostszą odpowiedzią wydaje się powiązanie z filmem Doctor Strange in the Multiverse of Madness, czyli Morbius będzie powiązany z MCU na mocy alternatywnej linii czasowej. Fani sf i komiksowych produkcji wiedzą, że alternatywne rzeczywistości są podobne, ale w wielu kluczowych detalach się różnią. Być może więc multiwersum odgrywające w tej fazie MCU kluczową rolę pozwoli na coś niezwykłego i zaskakującego. Oliwy do ognia dolewa fakt, że za kamerą Doktora Strange'a 2 prawdopodobnie stanie Sam Raimi, twórca trylogii o Spider-Manie.

Kim jest Morbius? Sprawdźcie informację o komiksowym pierwowzorze.

Morbius - premiera w lipcu.

null

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV