Morbius - kim jest wampir z komiksów Marvela? Najważniejsze informacje

Tuż przed premierą zwiastuna filmu Morbius chcemy Wam przedstawić najważniejsze informacje związane z wampirem z komiksów Marvela.

Tuż przed premierą zwiastuna filmu Morbius chcemy Wam przedstawić najważniejsze informacje związane z wampirem z komiksów Marvela.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  marvel 

Zadebiutował pierwszy zwiastun filmu Morbius (sprawdź). Przypomnijmy, że w ostatnich dniach głośno spekuluje się na temat tego, czy produkcja ta w jakikolwiek sposób będzie nawiązywać do Spider-Man: Daleko od domu i tym samym do całego MCU - więcej o tego typu pogłoskach przeczytacie choćby w tym miejscu. Niezależnie od tego, czy komiksowy wampir w swojej ekranowej wersji zostanie powiązany z Kinowym Uniwersum Marvela, trzeba przyznać, że mamy tu do czynienia z nad wyraz ciekawą postacią. 

Komiksowa historia Morbiusa liczy już sobie blisko 50 lat. Najczęściej był on łączony z przygodami Człowieka Pająka, jednak sprowadzanie go wyłącznie do roli drugoplanowego bohatera byłoby zupełnym przekłamaniem. Michael Morbius to bowiem laureat Nagrody Nobla, który po przemianie w wampira wpływał choćby na historie X-Menów czy Blade'a, opowiadając się również po jednej ze stron słynnej wojny domowej wśród superbohaterów. Posiada on w dodatku nadludzkie moce, które w poniższej galerii zostały uszeregowane pod względem ich potęgi. Oto Morbius, jakiego nie znacie:

Źródło: marvel.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV