Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Mroczna Phoenix – film ma problemy przez transakcję Fox i Disneya. Co z Nowymi Mutantami?

Zgodnie z nowym informacjami, transakcja Fox i Disneya jest poważnym problemem dla filmu X-Men: Mroczna Phoenix. Nie wiadomo też, co dalej z Nowymi Mutantami, którzy mogą nigdy nie trafić do kin.
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

X-Men: Mroczna Phoenix i Nowi mutanci to dwa zapowiedziane filmy z serii X-Men, których premiera była wielokrotnie przesuwana. Jeżeli nowe informacje są wiążące, obydwie produkcje zadebiutują jeszcze w tym roku, jednak w przypadku Nowych Mutantów nie ma nawet pewności, czy będzie to debiut na ekranach kin. Już wcześniej słychać było pogłoski, że produkcja może trafić na platformę streamingową – pod uwagę brane było Hulu. Teraz jednak mówi się, że najbardziej prawdopodobnym domem dla nowego filmu jest platforma Disney+, która jest w ostatniej fazie przygotowań. To właśnie tam mają trafić wszystkie filmy zapoczątkowane przez wytwórnię Fox, których Disney wcale nie chce promować pod kątem kin. Informacje pochodzą z Vanity Fair i wciąż są nieoficjalne – na razie podchodźmy do nich z dystansem. Film wciąż stoi przy swojej dacie premiery, jaką jest 2 sierpnia tego roku.

Okazuje się również, że – sprawiająca wrażenie dopiętej na ostatni guzik – Mroczna Phoenix także napotyka na swojej drodze problemy. Utrudnieniem dla filmu jest domykająca się transakcja między Fox i Disneyem. Swoim punktem widzenia na tę sprawę również dzieli się Vanity Fair, które rozmawiało z producentami wykonawczymi studia Fox. Jak się okazuje, są oni bardzo zaniepokojeni strategią marketingową, ponieważ nie idzie ona w parze z aktualnym statusem filmu. Jak mówi jeden z rozmówców:

Wiemy, kiedy wypuszczamy zwiastun, ale tak naprawdę nie jesteśmy nawet blisko miejsca, w którym powinniśmy być w tym czasie. To jest przerażające. Gdybym był filmowcem, byłbym wściekły.

Z powodu przejęcia Fox przez Disneya zwolnieni zostali niektórzy producenci, którzy początkowo pracowali nad filmem. Ich miejsca mieli zastąpić tymczasowi konsultanci, którzy zwyczajnie nie są w temacie – zdaniem rozmówców Vanity Fair, tworzy to dodatkowe problemy, które stają się nie do przeskoczenia. Nawet w obecnej chwili o filmie dyskutuje się z osobami, których za kilka tygodni może nie być w zespole – w wytwórni dokonują się dynamiczne zmiany, które niosą za sobą liczne zwolnienia. Zdaniem producentów jest to niedopuszczalne – nie na tym etapie, kiedy film lada chwila ma wejść na ekrany kin.

Nikt do nas nie podszedł i nie powiedział: „Słuchajcie, dzieje się tak i tak”. Dlaczego po prostu nie mogą nam powiedzieć, że nie ma dla nas miejsca? Dlaczego nikt nic nikomu nie mówi? Bo nie odchodzimy z pracy dlatego, że nie pomogliśmy firmie zarobić pieniędzy, czy dlatego, że wykonaliśmy złą robotę. Odchodzimy z powodu czystego kapitalizmu.

Przypomnijmy, że wcześniej Simon Kinberg, reżyser produkcji, zapewniał, że dokonująca się transakcja nie będzie mieć żadnego wpływu na film.

-
-

Na razie nikt nie komentuje punktu widzenia producentów. Będziemy informować o rozwoju sprawy – na razie podchodźmy do doniesień z dystansem.

Mroczna Phoenix – film ma wejść na ekrany kin 7 czerwca tego roku.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – wyciekły kolejne…

Kolejne materiały promujące film Avengers: Koniec gry trafiły do sieci. Przedstawiają one tytułowych bohaterów i…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – oficjalny opis…

Avengers: Koniec gry to wielka kulminacja, na którą czekają fani MCU. Opis fabuły został opublikowany…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcia z filmu.…

Premiera nowego filmu Hellboy już za pasem, a w sieci pojawiają się kolejne materiały promocyjne.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.