Mroczna Phoenix – film ma problemy przez transakcję Fox i Disneya. Co z Nowymi Mutantami?

Zgodnie z nowym informacjami, transakcja Fox i Disneya jest poważnym problemem dla filmu X-Men: Mroczna Phoenix. Nie wiadomo też, co dalej z Nowymi Mutantami, którzy mogą nigdy nie trafić do kin.

Zgodnie z nowym informacjami, transakcja Fox i Disneya jest poważnym problemem dla filmu X-Men: Mroczna Phoenix. Nie wiadomo też, co dalej z Nowymi Mutantami, którzy mogą nigdy nie trafić do kin.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

X-Men: Dark Phoenix i The New Mutants to dwa zapowiedziane filmy z serii X-Men, których premiera była wielokrotnie przesuwana. Jeżeli nowe informacje są wiążące, obydwie produkcje zadebiutują jeszcze w tym roku, jednak w przypadku Nowych Mutantów nie ma nawet pewności, czy będzie to debiut na ekranach kin. Już wcześniej słychać było pogłoski, że produkcja może trafić na platformę streamingową - pod uwagę brane było Hulu. Teraz jednak mówi się, że najbardziej prawdopodobnym domem dla nowego filmu jest platforma Disney+, która jest w ostatniej fazie przygotowań. To właśnie tam mają trafić wszystkie filmy zapoczątkowane przez wytwórnię Fox, których Disney wcale nie chce promować pod kątem kin. Informacje pochodzą z Vanity Fair i wciąż są nieoficjalne - na razie podchodźmy do nich z dystansem. Film wciąż stoi przy swojej dacie premiery, jaką jest 2 sierpnia tego roku.

Okazuje się również, że - sprawiająca wrażenie dopiętej na ostatni guzik - Mroczna Phoenix także napotyka na swojej drodze problemy. Utrudnieniem dla filmu jest domykająca się transakcja między Fox i Disneyem. Swoim punktem widzenia na tę sprawę również dzieli się Vanity Fair, które rozmawiało z producentami wykonawczymi studia Fox. Jak się okazuje, są oni bardzo zaniepokojeni strategią marketingową, ponieważ nie idzie ona w parze z aktualnym statusem filmu. Jak mówi jeden z rozmówców:

Wiemy, kiedy wypuszczamy zwiastun, ale tak naprawdę nie jesteśmy nawet blisko miejsca, w którym powinniśmy być w tym czasie. To jest przerażające. Gdybym był filmowcem, byłbym wściekły.

Z powodu przejęcia Fox przez Disneya zwolnieni zostali niektórzy producenci, którzy początkowo pracowali nad filmem. Ich miejsca mieli zastąpić tymczasowi konsultanci, którzy zwyczajnie nie są w temacie - zdaniem rozmówców Vanity Fair, tworzy to dodatkowe problemy, które stają się nie do przeskoczenia. Nawet w obecnej chwili o filmie dyskutuje się z osobami, których za kilka tygodni może nie być w zespole - w wytwórni dokonują się dynamiczne zmiany, które niosą za sobą liczne zwolnienia. Zdaniem producentów jest to niedopuszczalne - nie na tym etapie, kiedy film lada chwila ma wejść na ekrany kin.

Nikt do nas nie podszedł i nie powiedział: "Słuchajcie, dzieje się tak i tak". Dlaczego po prostu nie mogą nam powiedzieć, że nie ma dla nas miejsca? Dlaczego nikt nic nikomu nie mówi? Bo nie odchodzimy z pracy dlatego, że nie pomogliśmy firmie zarobić pieniędzy, czy dlatego, że wykonaliśmy złą robotę. Odchodzimy z powodu czystego kapitalizmu.

Przypomnijmy, że wcześniej Simon Kinberg, reżyser produkcji, zapewniał, że dokonująca się transakcja nie będzie mieć żadnego wpływu na film.

Na razie nikt nie komentuje punktu widzenia producentów. Będziemy informować o rozwoju sprawy - na razie podchodźmy do doniesień z dystansem.

Mroczna Phoenix - film ma wejść na ekrany kin 7 czerwca tego roku.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV