Przeczytaj w weekend

Nowy BioShock to już pewniak. 2K otwiera nowe studio - Cloud Chamber

Nowe otwarte studio Cloud Chamber zajmie się rozwojem marki BioShock w nadchodzących latach.

Nowe otwarte studio Cloud Chamber zajmie się rozwojem marki BioShock w nadchodzących latach.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak
Tagi:  2k 

Kultowa seria BioShock powróci z nową odsłoną. Pracę nad nią już się rozpoczęły i potrwają przez kolejnych kilka lat, zaś za jej stworzenie odpowiadać będzie nowo założone studio Cloud Chamber, na którego czele stanie Kelley Gillmore, mająca 22 lata doświadczenia w branży gier. Szczegóły są trzymane w tajemnicy, nie wiemy nic na temat fabuły, czasu czy miejsca akcji. 

Ze słów Davida Ismailera, prezesa 2K, wynika jednak, że nadal będzie to strzelanka z widokiem z pierwszej osoby, w której duży nacisk zostanie położony na przedstawienie wciągającej historii. 

BioShock to jedna z najbardziej lubianych, chwalonych przez krytyków i wysoko ocenianych marek ostatniej generacji konsol. Nie możemy doczekać się, gdzie ta silna narracja i ikoniczna, pierwszoosobowa rozgrywka trafi w przyszłości dzięki naszemu nowemu studio Cloud Chamber - mówi Ismailer. 

BioShock to seria pierwszoosobowych strzelanin, którą zapoczątkowano w 2007 roku. Ostatnią odsłoną cyklu było Bioshock: Infinite z 2013 roku, które przeniosło akcję z podwodnego Rapture do podniebnego miasta Columbia. Marka cieszyła się dużym zainteresowaniem graczy i sprzedała się w ponad 25 milionach egzemplarzy.

Źródło: allgamesdelta.net / fot. 2K

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV