Przeczytaj w weekend

Nowy komputer od HP będzie miał drewnianą obudowę

Po skórze przyszedł czas na drewno. Projektanci HP eksperymentują z nowym wykończeniem dla laptopów klasy premium.

Po skórze przyszedł czas na drewno. Projektanci HP eksperymentują z nowym wykończeniem dla laptopów klasy premium.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  laptop 

HP wie, jak się wyróżnić w natłoku identycznych laptopów zalewających rynek. Ich urządzenia z linii Envy to małe dzieła sztuki, które kuszą ultrasmukłą sylwetką. Z kolei w serii Spectre znajdziemy wiele odważnych konstrukcji przykuwających wzrok np. skórzanym wykończeniem. Teraz firma poszła o krok dalej i sięgnęła po drewno jako element ozdobny.

Być może obudowa HP Envy Wood nie jest w pełni wykonana z tego materiału, ale drewniane wykończenie klawiatury prezentuje się niezwykle elegancko. Warto zauważyć, że nie mamy tu do czynienia z prefabrykowanym materiałem, dlatego każdy laptop z tej linii będzie wyglądał nieco inaczej. Charakteru nadadzą mu wyraźnie zarysowane słoje drewna. Do sprzedaży trafi kilka wersji tego sprzętu w trzech wersjach kolorystycznych.

HP wyprodukuje cztery główne modele drewnianych laptopów: klasyczne Envy 13 i Envy 17 oraz modele Envy x360 13 i Envy x360 15 z obrotowym ekranem. Czarną obudowę firma zestawiła z wklejką z naturalnego orzecha, a srebrną i ceramiczną – z drewnem brzozowym.

Na razie HP nie zdradza, jakie dokładnie podzespoły znajdą się na pokładzie tych urządzeń. Wspomina się jedynie o procesorach Intela następnej generacji oraz Ryzenach drugiej generacji i kartach graficznych Vega. Sprzęt trafi do sprzedaży na jesieni, wtedy też dowiemy się, ile przyjdzie nam za niego zapłacić.

Źródło: The Verge / Zdjęcia: HP

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV