Asus zaprezentował laptopa z dwoma ekranami 4K

Nowy komputer Asusa to ewenement na skalę światową. Sprzęt został wyposażony w dwa wyświetlacze UHD, z czego jeden umieszczono tuż nad klawiaturą.

Nowy komputer Asusa to ewenement na skalę światową. Sprzęt został wyposażony w dwa wyświetlacze UHD, z czego jeden umieszczono tuż nad klawiaturą.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  laptop 

Na rynku pojawiło się już kilka pomysłów na zwiększenie powierzchni roboczej w komputerach przenośnych. Dell promuje laptopy z bezramkowymi ekranami, Razer zaprojektował wieloekranowy komputer Project Valerie, Lenovo eksperymentuje z komputerami z linii Yoga Book z panelem e-ink w miejscu klawiatury, a mniej znane firmy mają w swojej ofercie modułowe ekrany doczepiane do notebooków.

Asus nie chciał być gorszy. Przedstawiciele korporacji stwierdzili, że istnieje znacznie lepszy sposób na zwiększenie produktywności podczas pracy na laptopie. Wystarczy wyposażyć sprzęt w dodatkowy kolorowy ekran umiejscowiony ponad klawiaturą. Tak powstał Asus Zen Book Pro Duo.

Komputer wyposażono w pełnowymiarowy ekran dotykowy 4K oraz dodatkowy panel 4K w dolnej części obudowy. Jest on na tyle szeroki, że bez problemu zmieścimy na nim folder do przeglądania plików, odtwarzacz muzyki, pasek narzędzi do programu graficznego czy menadżera otwartych aplikacji. Może także pracować w trybie rozszerzonego ekranu, dzięki czemu zobaczymy znacznie większy fragment dokumentu bądź strony internetowej.

Specyfikacja tego cudaka też jest niczego sobie. Sercem urządzenia uczyniono procesor Intel Core i9-9980HK współpracujący z 32 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną NVIDIA GForce RTX 2060. Taki zestaw ma być idealnym narzędziem dla tych wszystkich, którzy zajmują się pracą twórczą. Może okazać się także przydatny w rękach graczy, który na głównym ekranie wyświetlą obraz z rozgrywki, a na dolnym – okienko czatu. Producent zainstalował tu także system audio opracowany we współpracy z firmą Harman Kardon, dotykową, podświetlaną klawiaturę numeryczną oraz system ultrawydajnego chłodzenia.

Na razie cena tej zabawki pozostaje nieznana, można jednak spodziewać się, że zapłacimy za nią małą fortunę. Jeśli nie dojdzie do żadnych opóźnień, Asus Zen Book Pro Duo powinien zadebiutować w trzecim kwartale 2019 roku.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV