Przeczytaj w weekend

Nowy Total War Saga zabierza nas do starożytnej Troi?

SEGA na targach Gamescom ma zapowiedzieć nową grę. Plotki sugerują, że będzie to odsłona serii Total War Saga z akcją osadzoną w Troi.

SEGA na targach Gamescom ma zapowiedzieć nową grę. Plotki sugerują, że będzie to odsłona serii Total War Saga z akcją osadzoną w Troi.

Michał Czubak
Michał Czubak
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Studio Creative Assembly zarejestrowało w brytyjskim urzędzie patentowym znak towarowy o nazwie Total War Saga: Troy. To, w połączeniu z niedawną informacją, że studio pracuje nad kolejną odsłoną serii oraz wiadomością, że SEGA na Gamescomie zamierza pokazać niezapowiedzianą produkcję, pozwala przypuszczać, że to właśnie ten tytuł zobaczymy na targach.

Podtytuł gry sugeruje, że akcja przeniesie nas do starożytnej Troi, która według Homera i antycznych historyków była przez wiele lat atakowane przez Greków.

Seria Total War Saga to spin-off głównej serii Total War. Dotychczas w ramach cyklu ukazał się jeden tytuł: A Total War Saga: Thrones of Britannia, w którym gracze wybierają jedną z trzech frakcji: Wikingów, Anglosasów i Galów. Spin-off w dużej mierze oparty jest na bohaterach z nadludzkimi zdolnościami, możliwe więc, że w Troi będzie podobnie i do konfliktu sił włączą się mityczni herosi tacy jak Achilles, Ajaks i Odyseusz.

Źródło: trademarks.ipo.gov.uk / fot. SEGA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV