Przeczytaj w weekend

Microsoft testuje nową odsłonę Xbox One Home

Projektanci Microsoftu postanowili zrewidować wygląd interfejsu głównego w konsoli Xbox One. Zmiany mają uczynić system bardziej czytelnym i przyjaznym dla użytkownika.

Projektanci Microsoftu postanowili zrewidować wygląd interfejsu głównego w konsoli Xbox One. Zmiany mają uczynić system bardziej czytelnym i przyjaznym dla użytkownika.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  xbox 

Microsoft nie boi się eksperymentować z wyglądem swoich usług. Wkrótce firma udostępni nową, testową wersję interfejsu Xbox One Home, która ma ułatwić nawigację po systemie i uprościć odnajdywanie interesujących nas tytułów.

Hasłem przewodnim odświeżonego interfejsu będzie minimalizacja. Zniknie górny pasek menu, a nowe rozłożenie elementów graficznych przypomina to, w jaki sposób projektuje się aplikacje mobilne. W lewej kolumnie pojawią się niewielkie przyciski Game Pass, Mixer, Xbox Community oraz Microsoft Store, a centralną część ekranu zdominują duże slidery. W tym m.in. ten zawierający ostatnio odpalane tytuły.

Zmieni się także podejście do wykorzystania asystenta głosowego. Cortana zniknie z samej konsoli, co oznacza, że gracze nie wywołają jej za pośrednictwem zestawu słuchawkowego. Zamiast tego będą mogli skorzystać z funkcji Xbox Skill for Cortana dostępnej w aplikacji Cortana na urządzenia z Androidem, iOS-em, Windowsem oraz w głośnikach Harmon Kardon Invoke podpiętych do konsoli. Asystentka przeniesie się zatem do chmury danych, wydając polecenia Xboxowi w ramach naszej domowej sieci Wi-Fi.

Microsoft twierdzi, że nowa metoda głosowej obsługi konsoli będzie równie funkcjonalna co korzystanie z asystentki Alexa. Za pośrednictwem Xbox Skill for Cortana będziemy mogli m.in. kontrolować głośność odbiornika, odpalać gry i aplikacje czy wykonywać zrzuty ekranu.

Nowy interfejs jeszcze w tym tygodniu trafi do uczestników programu Xbox Insiders. Po uwzględnieniu ewentualnych uwag zostanie udostępniony szerszej publiczności.

Źródło: Microsoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV