Przeczytaj w weekend

Oscary 2019 – Akademia odpowiada na zarzuty wobec zmian w transmisji

W oficjalnym oświadczeniu Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej odniosła się do afery wokół zmian w transmisji gali rozdania Oscarów.

W oficjalnym oświadczeniu Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej odniosła się do afery wokół zmian w transmisji gali rozdania Oscarów.

We wtorek Amerykańska Akademia Filmowa wybrała kategorie, w których ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w trakcie przerwy reklamowej. Są to zdjęcia, montaż, charakteryzacja i krótkometrażowy film aktorski. Po tej sytuacji Oscary 2019 znalazły się pod ostrzałem środowiska filmowego. W tej sprawie list otwarty do Akademii wysłało ponad stu wybitnych i zasłużonych reżyserów i operatorów w tym Quentin Tarantino, Spike Lee i Martin Scorsese. Twórcy wyrazili w nim zastrzeżenia wobec przeniesienia wyników czterech kategorii na czas przerwy reklamowej.

W związku z tym Akademia postanowiła wydać oficjalne oświadczenie. Czytamy w nim, że w wyniku niedokładnych raportów i postów w mediach społecznościowych doszło do dezinformacji wśród członków Akademii. Dlatego postanowiono jeszcze raz wyjaśnić zasady transmisji gali. Oto one:

  • Wszystkie 24 kategorie zostaną uwzględnione w audycji.
  • Cztery kategorie, których wyniki zostaną przedstawione w czasie przerwy reklamowej zgłoszono na ochotnika przez oddziały z nimi związane.
  • Wszystkie przemówienia zwycięzców w tych kategoriach będą zawarte w transmisji.
  • W przyszłych latach Akademia rozważa rotacyjny charakter kategorii, których wyniki zostaną przedstawione w czasie przerwy reklamowej. Akademia w porozumieniu z producentami gali będzie wybierać od 4 do 6 kategorii.
  • Ta decyzja została podjęta w sierpniu w pełnym porozumieniu z Radą Gubernatorów i komitetami wykonawczymi danych oddziałów.
  • Producenci Akademii przywiązują wielką wagę do tradycji Oscara i szerokiej, globalnej publiczności gali.

Pod oświadczeniem podpisali się John Bailey, przewodniczący Akademii oraz członkowie rady, Lois Burwell, Sid Ganis, Larry Karaszewski, Nancy Utley, Jim Gianopulos i David Rubin.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

MyAnna Buring

MyAnna Buring

ur. 1979, kończy 40 lat

Daniella Alonso

Daniella Alonso

ur. 1978, kończy 41 lat

Mireille Enos

Mireille Enos

ur. 1975, kończy 44 lat

Tatiana Maslany

Tatiana Maslany

ur. 1985, kończy 34 lat

Billie Piper

Billie Piper

ur. 1982, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV