Przeczytaj w weekend

Oscary 2019 – Akademia odpowiada na zarzuty wobec zmian w transmisji

W oficjalnym oświadczeniu Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej odniosła się do afery wokół zmian w transmisji gali rozdania Oscarów.

W oficjalnym oświadczeniu Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej odniosła się do afery wokół zmian w transmisji gali rozdania Oscarów.

We wtorek Amerykańska Akademia Filmowa wybrała kategorie, w których ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w trakcie przerwy reklamowej. Są to zdjęcia, montaż, charakteryzacja i krótkometrażowy film aktorski. Po tej sytuacji Oscary 2019 znalazły się pod ostrzałem środowiska filmowego. W tej sprawie list otwarty do Akademii wysłało ponad stu wybitnych i zasłużonych reżyserów i operatorów w tym Quentin Tarantino, Spike Lee i Martin Scorsese. Twórcy wyrazili w nim zastrzeżenia wobec przeniesienia wyników czterech kategorii na czas przerwy reklamowej.

W związku z tym Akademia postanowiła wydać oficjalne oświadczenie. Czytamy w nim, że w wyniku niedokładnych raportów i postów w mediach społecznościowych doszło do dezinformacji wśród członków Akademii. Dlatego postanowiono jeszcze raz wyjaśnić zasady transmisji gali. Oto one:

  • Wszystkie 24 kategorie zostaną uwzględnione w audycji.
  • Cztery kategorie, których wyniki zostaną przedstawione w czasie przerwy reklamowej zgłoszono na ochotnika przez oddziały z nimi związane.
  • Wszystkie przemówienia zwycięzców w tych kategoriach będą zawarte w transmisji.
  • W przyszłych latach Akademia rozważa rotacyjny charakter kategorii, których wyniki zostaną przedstawione w czasie przerwy reklamowej. Akademia w porozumieniu z producentami gali będzie wybierać od 4 do 6 kategorii.
  • Ta decyzja została podjęta w sierpniu w pełnym porozumieniu z Radą Gubernatorów i komitetami wykonawczymi danych oddziałów.
  • Producenci Akademii przywiązują wielką wagę do tradycji Oscara i szerokiej, globalnej publiczności gali.

Pod oświadczeniem podpisali się John Bailey, przewodniczący Akademii oraz członkowie rady, Lois Burwell, Sid Ganis, Larry Karaszewski, Nancy Utley, Jim Gianopulos i David Rubin.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV