Piorun kulisty: SF Cixina Liu już w sprzedaży

Piorun kulisty to nowa na naszym rynku powieść Cixina Liu, chińskiego pisarza science fiction. Dzisiaj polska premiera tej książki.

Piorun kulisty to nowa na naszym rynku powieść Cixina Liu, chińskiego pisarza science fiction. Dzisiaj polska premiera tej książki.

Ball Lightning - co można wywnioskować po samym tytule - koncentruje się wokół tajemnicy związanej z bardzo rzadkim zjawiskiem meteorologicznym. Bohaterowie, w trakcie swoich badań, odkrywają, że natura pioruna kulistego jest znacznie bardziej złożona. Pozwala to wytyczyć nowe ścieżki dla nauki... ale także techniki wojskowej. I właśnie dylemat związany z wykorzystaniem odkryć do produkcji broni stanowi jedną z osi powieści.

Autorem Pioruna kulistego jest Cixin Liu, chiński autor powieści fantastycznych, który zasłynął poza swoim krajem za sprawą trylogii zapoczątkowanej powieścią The Three-Body Problem. Piorun kulisty to jedna z wcześniejszych jego powieści.

Poniżej znajdziecie okładkę i opis dzisiejszej premiery:

Piorun kulisty - okładka
Źródło: Rebis

W trakcie burzy piorun kulisty zabija rodziców czternastoletniego Chena, spalając ich na popiół. Od tego czasu Chen postanawia poświęcić życie badaniu tego bardzo rzadkiego zjawiska atmosferycznego, wciąż otoczonego tajemnicą. Jako naukowiec obsesyjnie poszukuje prawdy w stacjach meteorologicznych, w laboratoriach wojskowych, a nawet w opustoszałej radzieckiej bazie ukrytej na Syberii. Kolejne odkrycia pokazują, że to tajemnicze zjawisko prowadzi na całkowicie nieznane obszary fizyki.
Z czasem Chen odkrywa, że rozszyfrowanie sekretu pioruna kulistego może wywołać katastrofalne wręcz skutki. Badania Chena nadają sens jego życiu, ale wiodą do konfliktu z bezwzględnymi wojskowymi i naukowcami, dla których w poszerzaniu wiedzy nie ma miejsca na etyczne dylematy. Czy piękna pani major, w której Chen jest skrycie zakochany, dąży do stworzenia śmiercionośnej broni?

Piorun kulisty został wydany w miękkiej oprawie, a jego cena to 34,90 zł za 424 strony.

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV