PlayStation 5: Czy tak będzie wyglądał kontroler DualShock 5?

W sieci pojawiły się szkice, które prezentują wygląd kontrolera, który najprawdopodobniej będzie dołączany do konsoli PlayStation 5.

W sieci pojawiły się szkice, które prezentują wygląd kontrolera, który najprawdopodobniej będzie dołączany do konsoli PlayStation 5.

W japońskim urzędzie patentowym zarejestrowano projekt kontrolera, który prawdopodobnie będzie dołączany do konsoli PlayStation 5. Nie jest on zbyt zaskakujący i wiele wskazuje na to, że DualShock 5 będzie bardzo podobny do swojego poprzednika. Ten sam układ przycisków i rozmieszczenie gałek analogowych, powraca również panel dotykowy. Całość wydaje się jednak odrobinę większa i bardziej masywna.

Główną, rzucającą się w oczy różnicą jest brak paska świetlnego. Podejrzewam jednak, że niewielu graczy za nim zatęskni. Niewiele produkcji wykorzystywało go w ciekawy sposób, a jego nieobecność może przyczynić się do dłuższego czasu pracy na jednym ładowaniu. A skoro przy ładowaniu jesteśmy, to patent wskazuje na to, że w DualShock 5 pojawi się port USB-C. 

DualShock 5 - patentfot. materiały prasowe

PlayStation 5 nie ma jeszcze ustalonej konkretnej daty premiery. Wiemy jedynie, że konsola ma zadebiutować w okresie świątecznym 2020 roku. 

Źródło: dualshockers.com / fot. Sony

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV