PlayStation Network po latach umożliwi zmianę nazwy użytkownika

Wyczekiwana funkcja wreszcie będzie dostępna. PlayStation Network umożliwi zmianę nazwy użytkownika.

Wyczekiwana funkcja wreszcie będzie dostępna. PlayStation Network umożliwi zmianę nazwy użytkownika.

Brak możliwości zmiany nazwy użytkownika od lat był jedną z największych bolączek PlayStation Network. Gracze, którzy chcieli koniecznie mieć inną nazwę użytkownika nie mieli innej możliwości, jak tylko założyć zupełnie nowe konto - tracąc tym samym swoje listy znajomych, postępy w grach i trofea.

Już jutro, czyli 11 kwietnia, ulegnie to jednak zmianie i wyczekiwana funkcja wreszcie będzie dostępna za pośrednictwem strony internetowej oraz konsoli PlayStation 4. Wszyscy użytkownicy otrzymają możliwość jednej zmiany nazwy zupełnie za darmo. Każda kolejna będzie kosztować 9,99 euro (ok. 42 zł) lub 4,99 euro (ok. 21 zł) dla posiadaczy aktywnej subskrypcji PlayStation Plus. Powrót do dawnej nazwy użytkownika będzie darmowy i można będzie go dokonać po skontaktowaniu się z pomocą techniczną.

Istotny jest również fakt, że nie wszystkie gry mogą wspierać nową nazwę użytkownika. Na oficjalnej stronie PlayStation poinformowano, że każda produkcja wydana po 1 kwietnia 2018 roku będzie wspierała taką opcję. W innym przypadku nie jest to gwarantowane, a w przypadku pewnych tytułów możliwe są różnego rodzaju błędy. W tym miejscu możecie zapoznać się z pełną listą kompatybilnych gier. W wypadku wystąpienia problemów konieczny może być powrót do wcześniejszego identyfikatora.

Źródło: blog.eu.playstation.com / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV