Polityka Patryka Vegi - data premiery, obsada i fabuła. Co już wiemy?

Polityka, to kolejny film Patryka Vegi, który wywołuje spore kontrowersje jeszcze na długo przed jego premierą. Co już wiemy o kolejnym filmie reżysera?

Polityka, to kolejny film Patryka Vegi, który wywołuje spore kontrowersje jeszcze na długo przed jego premierą. Co już wiemy o kolejnym filmie reżysera?

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Polityka w reżyserii Patryka Vegi, pokazać ma prawdę o politykach w naszym kraju oraz dać nam wgląd w ich obliczę po wyłączeniu kamer telewizyjnych. Pierwsze szczegóły o projekcie reżyser zdradził w rozmowie z portalem Onet.pl, gdzie ujawnił m.in., że produkcja kręcona była pod innym tytułem ze względów bezpieczeństwa oraz żaden z aktorów nie mógł mieć na planie telefonu komórkowego, aby zabezpieczyć powstawanie filmu. Vega obecnie montuje film w Tokio.

Według nieoficjalnych informacji Onetu dostał się on w ręce polityków PiS i wywołał wśród nich przerażenie. Sam Vega miał otrzymać ofertę pomocy finansowej przy kolejnych swoich projektach. W wywiadzie Artura Zaborskiego dla Wp.pl, twórca tak wypowiedział się na temat filmu:

Film ma zabrać widza w świat polityki i pokazać mu emocje, które politykom towarzyszą. Ma popatrzyć ich oczami na rzeczywistość. Jestem przekonany, że nie było w naszym kraju filmu, który tak bardzo odnosi się do naszego nadwiślańskiego tu i teraz.

Vega w wywiadzie zdradził też, że wielu aktorów obawiało się utracenia kontraktów z Telewizją Polską, zatem nie zgodzili się na zagranie w Polityce. W głównej roli wystąpi Daniel Olbrychski, Iwona Bielska zagra rolę postaci inspirowanej Krystyną Pawłowicz, zaś także według informacji Wp.pl, Andrzej Grabowski zagra postać inspirowaną Jarosławem Kaczyńskim, zaś Janusz Chabior odegra rolę postaci przypominającej Antoniego Macieriewicza. W obsadzie znaleźli się także Ewa Kasprzyk, Tomasz Oswiecinski, Antoni Królikowski oraz Maciej Stuhr.

Film zadebiutuje w kinach 6 września tego roku.

Źródło: wp.pl/zdjęcie główne: Zrzut ekranu

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV