Przeczytaj w weekend

Polityka Patryka Vegi w polskich kinach w pakiecie z Legionami

Dystrybutor filmu Polityka zwrócił się do właścicieli kin i postawił warunek pokazywania nowej produkcji Patryka Vegi na dużym ekranie.

Dystrybutor filmu Polityka zwrócił się do właścicieli kin i postawił warunek pokazywania nowej produkcji Patryka Vegi na dużym ekranie.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Jak możemy przeczytać na stronie Sporwkinie.blogspot.com, sami zainteresowani podzielili się tymi informacjami w sieci. Kina dostaną możliwość pokazywania nowego filmu Patryka Vegi pod warunkiem, że wykupią pakiet razem z filmem Legiony.

Polityka w reżyserii Patryka Vegi będzie bez wątpienia jednym z hitów komercyjnych tego roku w Polsce. Nic więc dziwnego, że właściciele kin (zwłaszcza tych mniejszych) pragną mieć ten film w swoim repertuarze. Inaczej wygląda to w przypadku filmu Legiony, który będzie miał premierę w tym samym czasie co Piłsudski i natężenie podobnej tematyki na rynku może spowodować gorsze wyniki finansowe.

Pojawiły się zatem nieoficjalne informacje, jakoby dystrybutor Polityki i Legionów zechciał stworzyć pakiet sprzedażowy. To właśnie właściciele mniejszych kin donieśli w internecie, że aby pokazać film Vegi, będą musieli też zapłacić za Legiony i wyświetlać je na swoich ekranach. Jest to kłopotliwe w przypadku kin posiadających jedną lub dwie sale, gdzie pokaz filmu Legiony może zablokować inne tytuły.

Inaczej sprawa ma się w przypadku multipleksów. Autor Sporwkinie zauważa, że multipleksom trudniej narzucić takie warunki, zwłaszcza, że i tak zapewne będą grały one oba filmy ze względu na więcej miejsca.

Źródło: sporwkinie.blogspot.pl/zdjęcie główne: Fot: Kino Świat

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV