Przeczytaj w weekend

Projektanci Scuf stworzyli modułowy kontroler do Xboksa

Miłośnicy konsoli od Microsoftu mają powody do zadowolenia. Już wkrótce będą mogli wejść w posiadanie modułowego kontrolera od firmy Scuf.

Miłośnicy konsoli od Microsoftu mają powody do zadowolenia. Już wkrótce będą mogli wejść w posiadanie modułowego kontrolera od firmy Scuf.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  xbox 

Kontroler jest dla gracza najważniejszy. To z nim spędza najwięcej czasu i niezależnie od tego, czy wykorzystuje go w strzelankach, bijatykach czy grach sportowych, oczekuje od niego perfekcyjnego działania. Gracze pecetowi mogą wybierać spośród dziesiątek klawiatur i myszek od czołowych producentów, dzięki czemu są w stanie idealnie dopasować narzędzia gamingowe do swoich indywidualnych potrzeb. Na rynku konsolowym jest z tym nieco trudniej, co nie oznacza, że nie można znaleźć sprzętu, który idealnie wpisze się w nasz gust.

Projektanci z firmy Scuf postanowili ułatwić nam wybór i zaprojektowali modułowy kontroler Prestige dla Xboksa One. Użytkownicy będą mogli spersonalizować wygląd urządzenia a także według własnego uznania zaprogramować działanie dodatkowych przycisków.

Nowy pad ma być zaskakująco lekki. Waży tylko 262 gramy, a przy tym pozwoli przegrać do 30 godzin bez przerwy dzięki zintegrowanej, pojemnej baterii litowo-jonowej. Na pierwszy rzut oka przypomina klasyczny One Elite Controller od Microsoftu, ale wprowadzono w nim kilka znaczących modyfikacji. Najważniejszą  jest umieszczenie z tyłu obudowy czterech w pełni konfigurowalnych przełączników, którym możemy przypisać dowolne funkcje. Użytkownik może także wyregulować położenie triggerów, aby te możliwie jak najlepiej układały się pod palcami.

Co więcej, przednią część obudowy oraz gałki analogowe da się wymienić, dzięki czemu pad będzie odpowiadał naszym preferencjom kolorystycznym. Podczas składania zamówienia zadecydujemy także, jaki kształt oraz wysokość mają mieć grzybki analogów. Niestety, na to cudeńko trzeba chwilę poczekać. Przedsprzedaż Scuf Prestige właśnie wystartowała, ale sprzęt trafi do kupujących dopiero w przyszłym miesiącu. Za model w wersji standardowej trzeba zapłacić 160 €.

 

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Scuf

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV