SEGA wstrzymuje sprzedaż gry Judgement w Japonii

Związane jest to z aresztowaniem jednego z aktorów, który użyczył swej aparycji w grze. Nie wiadomo, czy decyzja wydawcy wpłynie na zachodnią premierę gry.

Związane jest to z aresztowaniem jednego z aktorów, który użyczył swej aparycji w grze. Nie wiadomo, czy decyzja wydawcy wpłynie na zachodnią premierę gry.

Michał Czubak

Michał Czubak

SEGA, producent i wydawca gry Judgement, podjął radykalne kroki polegające na wycofaniu ze sprzedaży cyfrowej wersji gry oraz wstrzymaniu wysyłki edycji pudełkowej do sklepów. Powodem takiego zachowania jest aresztowanie znanego w Japonii Pierre'a Taki'ego, aktora który w grze wcielił się w postać znaną jako Kyohei Hamura.

Jak podaje Japan Times, aktor został aresztowany w związku z zażywaniem kokainy. Japońska gwiazda kina i telewizji została zatrzymana we wtorek około godz. 23 czasu lokalnego. Pobrana próbka moczu wykazała, że zażywał on narkotyk.

Japońskie prawo w kwestii zażywania narkotyków jest bardzo surowe i grożą za to dotkliwe kary. Celebrycie może grozić kara pozbawienia wolności do 7 lat włącznie.

W związku z zatrzymaniem aktora komunikat wydała SEGA:

SEGA otrzymała raport o aresztowaniu aktora w związku z tym dobrowolnie powstrzymaliśmy wysyłki i sprzedaż cyfrowej wersji gry, a także publikowania rzeczy związanych z grą. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to przysporzyć naszym klientom i zaangażowanym stronom.

Na tę chwilę wydawca nie informuje, jaki los spotka grę, która na Zachodzie ma mieć dopiero swoją premierę. Możliwe jednak, że ta nie zostanie zachwiana, gdyż aresztowany aktor nie należy do rozpoznawalnych twarzy w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

Premiera Judgement na zachodnim rynku przewidziana jest na 25 czerwca.

Źródło: gematsu.com / fot. SEGA

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV