„Sense8” – poznaj szczegóły nowego serialu Wachowskich. Kto w obsadzie?

Platforma internetowa Netflix ujawniła szczegóły nowego projektu science fiction rodzeństwa Wachowskich pt. Sense8. Poznaliśmy zarys fabuły, a także pełną obsadę! 

Platforma internetowa Netflix ujawniła szczegóły nowego projektu science fiction rodzeństwa Wachowskich pt. Sense8. Poznaliśmy zarys fabuły, a także pełną obsadę! 

Marcin Rączka

Marcin Rączka

Tagi:  casting 

Widowiskowy serial science fiction przygotowywany jest przez rodzeństwo Wachowskich od ponad roku. W projekcie pomaga twórca Babylon 5 J. Michael Straczyński. Platforma internetowa Netflix zamówiła pierwszy sezon, który składał się będzie z 10 odcinków. Premiera zaplanowana jest na 2015 rok.

W międzynarodowej obsadzie znaleźli się: gwiazda serialu Zagubieni Naveen Andrews, amerykańska aktorka Daryl Hannah, znany z produkcji Stargate Universe Brian J. Smith, brytyjskie aktorki: Tuppence Middleton (grająca również w nowym filmie Wachowskich - Jupiter Ascending) i Freema Agyeman (Doctor Who, Torchwood) oraz aktor Aml Ameen, indyjska aktorka Tena Desae, Doona Bae pochodząca z Korei Południowej, niemiecki aktor Max Riemelt, Meksykanie Alfonso Herrera, Erendira Ibarra, a także Jaime Clayton, Miguel Silvestri oraz Terrence Mann.

Sense8 określane jest jako międzynarodowa baśń opowiadająca o połączonych umysłach i nawiedzonych duszach, przedstawiona w charakterystycznym dla Wachowskich stylu. Scenariusz skupi się na ośmiu głównych bohaterach rozsianych po całym świecie, którzy zmagają się z bólem po tragicznej śmierci kogoś bliskiego. Mimo że znajdują się w różnych krajach na całym świecie, udaje im się odnaleźć i połączyć mentalnie oraz emocjonalnie. Prowadzi to do odkrycia mrocznych sekretów każdego z nich. Grupa musi odkryć, co się z nimi stało oraz jakie znaczenie ma ich sytuacja dla całej ludzkości. Sytuacja pogarsza się w momencie, gdy zaczynają być tropieni przez tajną organizację, która chce ich schwytać i zabić.

W bohaterów grających tytułową ósemkę mają wcielić się: Smith, Middleton, Ameen, Bae, Silvestri, Desae, Riemelt oraz Clayton. Sense8 to globalna superprodukcja telewizyjna. Serial kręcony będzie na czterech kontynentach i w dziewięciu krajach. Fabuła rozgrywać się będzie w Chicago, San Francisco, Londynie, Seulu, Bombaju, Berlinie, Mexico City, Nairobi, a także na Islandii.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV