Przeczytaj w weekend

„Skonsumowana” Davida Cronenberga pod koniec marca w polskich księgarniach

Debiutancka powieść pt. „Skonsumowana” kontrowersyjnego reżysera i scenarzysty filmowego, Davida Cronenberga, pojawi się w księgarniach 30. marca.

Debiutancka powieść pt. „Skonsumowana” kontrowersyjnego reżysera i scenarzysty filmowego, Davida Cronenberga, pojawi się w księgarniach 30. marca.

Magda Muszyńska
Magda Muszyńska

Skonsumowana”  to horror autorstwa Davida Cronenberga. To pierwsza powieść w karierze, którą napisał reżyser filmów, m.in. „Mucha”, „Historia przemocy” czy „Nierozłączni”.

Nathan i Naomi to para niezależnych reporterów, znakomicie prosperujących dzięki żądnym sensacji mediom nowej ery. Łączy ich obsesja – na punkcie estetyki oraz... aparatów fotograficznych. Są kochankami, lecz to nie przeszkadza im ze sobą konkurować. Niczym współcześni nomadzi przemierzają świat w pogoni za sensacją i przejawami ludzkiej nieprawości, spotykając się ze sobą jedynie w przylotniskowych hotelach i oknach komunikatorów internetowych.

Uwagę Naomi przykuwają doniesienia na temat Célestine i Aristide’a, małżeństwa filozofów i libertynów. Okaleczone zwłoki Célestine znaleziono w jej paryskim mieszkaniu. Aristide zniknął bez śladu. Policja podejrzewa, że to on zabił żonę, a następnie zjadł niektóre części jej ciała. Naomi, wspierana przez ekscentrycznego studenta Blomqvista, wyrusza na poszukiwanie oprawcy. Zgłębiając coraz wnikliwiej losy dwojga filozofów, dziennikarka odkrywa niepokojące szczegóły ich życia seksualnego, w które – oprócz wielu innych osób – uwikłany był także Blomqvist. Czy zatem Naomi może mu ufać?

Horror „Skonsumowana” pojawi się w księgarniach 30 marca nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Źródło: katedra.nast.pl / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV