Przeczytaj w weekend

Skywalker. Odrodzenie - midichloriany w filmie? Abrams o rozmowach z Lucasem

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie to nadchodzący IX Epizod Gwiezdnej Sagi. Im bliżej do premiery, tym więcej ciekawostek z etapu realizacji trafia do sieci - jak się okazuje, J.J. Abrams i George Lucas dyskutowali swego czasu nad kwestią midichlorianów.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie to nadchodzący IX Epizod Gwiezdnej Sagi. Im bliżej do premiery, tym więcej ciekawostek z etapu realizacji trafia do sieci - jak się okazuje, J.J. Abrams i George Lucas dyskutowali swego czasu nad kwestią midichlorianów.

Michalina Reda
Michalina Reda

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie to nadchodzący film ze świata Gwiezdnych Wojen, będący jednocześnie podsumowaniem wszystkich dotychczasowych historii z sagi Skywalkerów. Nie jest tajemnicą, że na etapie przygotowań do pisania scenariusza, pomysły na fabułę konsultowane były z George'em Lucasem, twórcą Gwiezdnych Wojen. Teraz reżyser, J.J. Abrams, jeszcze bardziej uchylił rąbka tajemnicy i wyjawił, o czym zdarzyło mu się rozmawiać z Lucasem - czy tematy przez nich poruszone również zostaną podjęte w filmie?

W wywiadzie dla magazynu Total Film, Abrams wyjawił:

On miał bardzo dużo do powiedzenia na temat natury Mocy, wątków, które podejmował, tworząc te filmy... Tak, podjęliśmy temat midichlorianów, on uwielbia swoje midichloriany. I to była bardzo pomocna rzecz. Siedzenie z nim to czysta przyjemność, a możliwość słuchania go to błogosławieństwo - to w końcu sam George Lucas, który opowiada o Gwiezdnych Wojnach! Wpływ, jaki ten człowiek wywarł na mnie, gdy miałem 10 lat, jest bardzo duży.

Przypomnijmy, że midichloriany to mikroskopijne formy życia występujące we wszystkich organizmach żywych - to właśnie je uznawano za odpowiedzialne za wytwarzanie zdolności posługiwania się Mocą. By móc się nią posługiwać, trzeba mieć bowiem w sobie wystarczającą ilość midichlorianów. Nowa trylogia zachowała dystans od tego tematu, wobec czego dziennikarze wątpią, by Abrams zdecydował się przywołać go w finałowym filmie.

Tymczasem Daisy Ridley wspomina swoją pracę na planie filmu Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie, która - jak mówi - była najlepszym doświadczeniem filmowym w całej jej aktorskiej karierze. Jak wyjawiła w jednym z wywiadów:

To pierwszy raz, gdy kręciłam swoje sceny z większą pewnością siebie i czułam, że nie mogłabym już dać z siebie więcej. Trzeci film był dla mnie najlepszy. Z resztą, to jest wielki film dla nas wszystkich. Mogłam pokazać w nim wszystkie emocje: marszczyłam brwi, uśmiechałam się... I myślę, że to właśnie dlatego tak dobrze się bawiłam: bo musiałam tyle robić i fizycznie i psychicznie. No i mogłam pracować z tak wieloma ludźmi.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - premiera w grudniu.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV