Śląski Festiwal Nauki – na imprezie nie zabrakło esportu

W styczniu odbyła się kolejna edycja Śląskiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie oferowało również atrakcje dla miłośników esportu.

W styczniu odbyła się kolejna edycja Śląskiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie oferowało również atrakcje dla miłośników esportu.

W dniach 13-15 stycznia w Katowicach odbyła się kolejna, trzecia już edycja Śląskiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez sześć uczelni, jednak nie obejmowało wyłącznie tematyki edukacji i nauki. Na festiwalu pojawiła się także strefa esportowa z atrakcjami zarówno dla miłośników rywalizacji, jak i technologii. Miejsce to cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających.

Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach, a także wysłuchać prelekcji zaproszonych gości. Jedną z atrakcji była również możliwość obejrzenia pokazowego turnieju w grę Doom (1993). Innym powrotem do przeszłości były eksponaty katowickiego Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.

Nie zabrakło również gości. Na Śląskim Festiwalu Nauki pojawili się m.in. Yaman "yam" Ergenkon, profesjonalny zawodnik Counter-Strike: Global Offensive z Australii, Michał "Avahir" Kudliński i Paweł "Innocent" Mocek. Jednym z gości był również Przemysław Jakubiec z firmy AB S.A.  - właściciela marki Optimus, który opowiedział o komputerach z tym logo - również od strony esportu.

Komputery marki Optimus spełniają bardzo wysokie wymagania, które stawiane są przed esportowym sprzętem.  Dlatego też wspieramy najważniejsze wydarzenia growe  w Polsce. Na naszych komputerach rozgrywane są liczne turnieje. Wychodzimy też na przeciw potrzebom profesjonalnych graczy, współpracując z wieloma z nich i biorąc pod uwagę ich  wskazówki. Optimus jest wszak sponsorem e-sportowych drużyn, takich jak Codewise Unicorns i AGO Esports - stwierdził Jakubiec.

Źródło: informacja prasowa / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV