Przeczytaj w weekend
 

 

 

 

Smartfon jak portfel. Składany telefon od Sharpa

Festiwal rozkładany telefonów możemy uznać za otwarty. Inżynierowie Sharpa zaprezentowali kolejny elastyczny smartfon, ale ich model znacząco odróżnia się od konkurencyjnych rozwiązań.

Festiwal rozkładany telefonów możemy uznać za otwarty. Inżynierowie Sharpa zaprezentowali kolejny elastyczny smartfon, ale ich model znacząco odróżnia się od konkurencyjnych rozwiązań.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  smartfon 

Rok 2019 może stać się areną zmagań elastycznych telefonów, swoje wersje tych urządzeń pokazali już inżynierowie Samsunga, Huawei oraz Xiaomi. Ale nie tylko główni gracze branży mobilnej interesują się tą technologią, do gry włączyli się także projektanci Sharpa. Jednak ich elastyczny telefon jest inny niż to, co pokazała wspomniana trójka. I wydaje się, że składane smartfony w takiej formie, jaką pokazał Sharp, mogą mieć największą szansę na rynkowy sukces.

Na poniższym materiale widać prototyp, który zgina się wpół, tak jak popularne niegdyś telefony z klapką:

Sharp wyszedł z zupełnie innego założenia niż osoby odpowiedzialne za stworzenie Samsunga Galaxy Fold czy Huawei Mate X. Ten sprzęt ma być klasycznym smartfonem, który po zgięciu zajmie mniej miejsca w kieszeni, a nie tabletem, który zmienia się w smartfon. Rozłożone Sharp nie odstaje swoim rozmiarem od klasycznego telefonu. Wyposażono go w 6,18-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3040×1440, który przeżyje do 300 tysięcy cykli zginania. Oznacza to, że przetrwa co najmniej trzy i pół roku pracy, jeśli będziesz składał i rozkładał go regularnie co 10 minut. Nieźle.

Jednak wytrzymałość panelu OLED to jedno, znacznie ciekawiej prezentuje się jednak sama forma. Po złożeniu Sharp zamienia się w urządzenie nie przekraczające swoimi rozmiarami klasycznego portfela. Co więcej, ścięta obudowa sprawia, że wygląda znacznie mniej topornie niż konkurencyjne urządzenia.

Niestety, z tym telefonem jest tylko jeden mały problem. To prototyp, który pokazuje, jak mógłby wyglądać elastyczny telefon Sharpa. Nie wiadomo, czy firma kiedykolwiek zdecyduje się na wypuszczenie tego sprzętu, czy może urządzenie jest tylko pokazem możliwości inżynierów tej korporacji i nigdy nie trafi do dystrybucji.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: OLED-Info, YouTube

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV