Przeczytaj w weekend
 

 

 

 

Inżynierowie LG opatentowali składany, transparentny telefon

Branża mobilna zachłysnęła się elastycznymi smartfonami. Stworzyli je inżynierowie Royole, Samsung, Huawei i  Xiaomi. Ale inżynierowie LG nie odpuścili tej branży - już w 2015 roku opatentowali smartfon z elastycznym, przezroczystym wyświetlaczem.

Branża mobilna zachłysnęła się elastycznymi smartfonami. Stworzyli je inżynierowie Royole, Samsung, Huawei i  Xiaomi. Ale inżynierowie LG nie odpuścili tej branży - już w 2015 roku opatentowali smartfon z elastycznym, przezroczystym wyświetlaczem.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Choć LG nie kojarzy nam się z pionierami branży elastycznych telefonów, firma już od dawna pracowali nad takim urządzeniem. Świadczy o tym patent, do którego dotarli dziennikarze serwisu Let’s Go Digital. W zgłoszeniu z 2015 roku korporacja opisała nietypowy telefon wyposażony w duży składany ekran, którego większa część jest transparentna. Zupełnie tak, jak futurystyczne telefony prezentowane w niektórych odcinkach Czarne lustro.

Warto przypomnieć, że LG dysponuje już technologią, która umożliwiłaby zbudowanie elastycznego smartfona, patent nie jest wyłącznie dokumentem o charakterze teoretycznym. Na początku roku firma zaprezentowała zwijane elastyczne telewizory, które wkrótce będziemy mogli postawić w naszych salonach. Te same panele mogłyby posłużyć do stworzenia telefonu o giętkiej konstrukcji. Przedstawiciele LG uważają jednak, że na razie jest zbyt wcześnie, aby wypuścić takie urządzenia do powszechnej sprzedaży. Brian Kwon, prezes LG Electronics, zapewnił podczas konferencji na tegorocznych targach CES w Las Vegas, że jego firma mogłaby rozpocząć produkcji elastycznych smartfonów, ale zrobi to dopiero wtedy, kiedy klienci wykażą zainteresowanie takim sprzętem.

Koreańczycy postanowili zatem zrezygnować z wyścigu o miano innowatora branży mobilnej i będą przyglądać się z boku zmaganiom Samsunga i Huawei na polu popularyzacji elastycznych telefonów. Jeśli okaże się, że ludzie chcą kupować taki sprzęt, firma z pewnością włączy się do gry. Zwłaszcza że ma już w swoim portfolio elastyczne wyświetlacze, które tylko czekają, aby wykorzystać je w nowej branży.

Co ciekawe, kilka lat temu korporacja pokazała także transparentne wyświetlacze reklamowe przeznaczone na rynek biznesowy. Oznacza to, że patent, do którego dotarli redaktorzy Let’s Go Digital któregoś dnia może przerodzić się w pełni funkcjonalne urządzenie. O ile oczywiście LG uzna, że warto wyprodukować tak nietypowe telefony.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: LG, uspto.gov

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV