fot. materiały prasowe
Film Śniegu już nigdy nie będzie jest polskim kandydatem do Oscara i produkcją, która została nominowana do Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. Za kamerą stanął duet: Małgorzata Szumowska i Michał Englert.
Głównym bohaterem filmu jest Żenia - pochodzący ze wschodu mężczyzna, który pojawia się na luksusowym osiedlu. Żenia podejmuje pracę jako masażysta. Dzięki temu poznaje historie i życiowe dramaty swoich bogatych klientów, stając się ich powiernikiem. Mężczyzna wydaje się mieć wyjątkowy dar, który potrafi odmienić życie spotykanych ludzi. Zobaczcie zwiastun:
W obsadzie Śniegu już nigdy nie będzie znaleźli się Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Lukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.
Śniegu już nigdy nie będzie - dokładana data premiery w 2020 roku nie jest jeszcze znana. Oscarową galę zaplanowano natomiast na 25 kwietnia 2021.