Przeczytaj w weekend

Sny wędrownych ptaków – zwiastun kolumbijskiego kandydata do Oscara

Sny wędrownych ptaków to tegoroczny, kolumbijski kandydat do Oscara. naEKRANIE.pl objęło produkcję patronatem medialnym. Zadebiutował zwiastun projektu.

Sny wędrownych ptaków to tegoroczny, kolumbijski kandydat do Oscara. naEKRANIE.pl objęło produkcję patronatem medialnym. Zadebiutował zwiastun projektu.

Pájaros de verano to najnowsze dzieło nominowanego do Oscara Ciro Guerry oraz jego żony, Cristiny Gallego, to zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu. Chciwość, rywalizacja między gangami, namiętność i honor – to one stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wartości przekazane przez przodków. Kolumbia, przełom lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Jałowe i wietrzne pustkowie na granicy kraju zamieszkuje lud Indian Wayúu. Podczas plemiennego obrzędu wchodzenia w dorosłość Zaida (Natalia Reyes) wykonuje tradycyjny taniec, którym kusi potencjalnego kandydata na męża - Rapayeta (José Acosta). Jednak Ursula (Carmiña Martínez), stojąca na czele klanu, stawia młodemu Rapayetowi wysoką cenę, jaką ten ma zapłacić za Zaidę. Rapayet szuka sposobu na szybkie zdobycie pieniędzy. Zobaczcie zwiastun filmu:

Film znalazł się na shortliście do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Premiera produkcji 18 stycznia. Portal naEKRANIE.pl jest patronem medialnym filmu.

Źródło: informacja prasowa/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV