Sony vs Disney - córka Stana Lee ostro o Marvelu. Twórca Venoma komentuje problemy Pajączka

Sony vs Disney - konflikt trwa. Nowe komentarze zaczynają go zaogniać i szanse na powrót do rozmów zmniejszają się coraz bardziej. Spider-Man będzie musiał pożegnać się z MCU.

Sony vs Disney - konflikt trwa. Nowe komentarze zaczynają go zaogniać i szanse na powrót do rozmów zmniejszają się coraz bardziej. Spider-Man będzie musiał pożegnać się z MCU.

Adam Siennica
Adam Siennica

Sony vs Disney - walka trwa w mediach od wtorku. To wtedy ogłoszono zakończenie współpracy pomiędzy studiami, po tym, jak Sony odrzuciło propozycję Disneya, który chciał innych warunków kontraktu o współpracy (warunków, które miały mu dać większą sumę pieniędzy). Efektem tego jest właśnie Spider-Man opuszczający filmowe uniwersum Marvela - Kevin Feige, szef studia, nie będzie mógł już z niego korzystać, a to stwarza problem, ponieważ MCU miało wobec niego duże plany.

Oliwy do ognia dolewa teraz Joan Celia Lee, czyli córka legendarnego Stana Lee, twórcy Spider-Mana i wielu innych postaci. Staje ona po stronie Sony w konflikcie. Twierdzi, że dążenia Marvela i Disneya, by mieć całkowitą kontrolę nad postaciami z komiksów, powinny zostać ucięte przez innych, którzy jej zdaniem mają szczery szacunek wobec Stana Lee i jego dziedzictwa. Uważa, że Sony (czy ktokolwiek inny) pozwala na ewolucję bohaterów i na pokazywanie prac jej ojca z różnych perspektyw.

- Kiedy mój ojciec umarł, nikt ze strony Marvela i Disneya się do mnie nie odezwał. Od pierwszego dnia z pracy mojego ojca robili zwykły towar i nigdy nie okazali mu oraz jego dziedzictwu szacunku i przyzwoitości. Koniec końców, nikt gorzej nie traktował mojego ojca niż producenci z Marvela i Disneya - powiedziała JC Lee w rozmowie z TMZ.

Do dyskusji włączył się Todd McFarlane, twórca postaci Venoma. Staje on po stronie Sony, uważając, że propozycja Disneya jest agresywną zmianą warunków. Nie jest zdziwiony, że osoby decyzyjne odmówiły i osobiście również by odmówił. Nie wierzy w to, że mogą się dogadać.

- Jeśli byłbym osobą decyzyjną w Sony, odmówiłbym. Nie zgodziłbym się. Chcą zmienić swoją dolę z tego, co słyszałem z 10% na 50%. Nie wiem, co musieliby im dać, aby na to się zgodzili - mówi twórca komiksów.

Sytuacja najwyraźniej była nagła, ponieważ w weekend odbędzie się D23 Expo, gdzie zauważono na bannerach Spider-Mana. Wygląda na to, że nikt nie był przygotowany na takie zerwanie współpracy. W sieci pojawiły się zdjęcia na Instagramie z miejsca wydarzenia:

Dominic Holland, ojciec Toma Hollanda, jest zasypywany pytaniami o sytuację. Opublikował na swoim blogu post, w którym tłumaczy, że nie ma na ten temat żadnej wiedzy i nie rozmawiał o tym z synem. Sądzi jednak, że decyzje podejmą ludzie z najwyższego szczebla Hollywood. Uważa, że tak czy inaczej, Spider-Man nadal będzie na wielkim ekranie, bo tego chce każdy. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie w MCU. 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV