Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Sony wypuści smartfona z filmowym ekranem

Na rynku co i rusz pojawiają się telefony, które mają zagwarantować nam "kinowe doświadczenia na małym ekranie". Projektanci Sony zrobili kolejny krok, aby urzeczywistnić tę wizję.

Na rynku co i rusz pojawiają się telefony, które mają zagwarantować nam "kinowe doświadczenia na małym ekranie". Projektanci Sony zrobili kolejny krok, aby urzeczywistnić tę wizję.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  film 

Redaktorzy serwisu WinFuture dotarli do zdjęć nowego smartfona od Sony, który może spodobać się miłośnikom kina. Xperia XA3 została wyposażona w ultrapanoramiczny wyświetlacz o proporcjach 21:9, który może uprzyjemnić oglądanie hollywoodzkich produkcji. Co prawda w ostatnich latach na popularności zyskują panoramiczne telefony, ale ich ekrany zazwyczaj mają proporcje 18:9. Nie są na tyle wydłużone, aby idealnie wyświetlić filmy w formacie 21:9, w których ostatnio rozmiłowali się filmowcy. Xperia XA3 ma rozwiązać ten problem i wyeliminować czarne paski szpecące ekran podczas wyświetlania niektórych produkcji.

Choć trzeba przyznać, że projektanci Sony zdecydowali się na dość odważny ruch. Obsługa XA3 może okazać się dość problematyczna, tak długiego ekranu nie sposób ogarnąć jedną ręką. Ze względu na nietypową konstrukcję czytnik linii papilarnych umieszczono prawdopodobnie na bocznej krawędzi i zintegrowano go z włącznikiem. W tym miejscu będzie łatwiej do niego dosięgnąć.

Warto zauważyć, że nie będzie to bezpośredni konkurent topowych telefonów konkurencji, a raczej średniak w ekstrawaganckiej formie. Sercem urządzenia będzie bowiem procesor Qualcomm Snapdragon 660. Niestety żadne przecieki nie wspominają o tym, ile RAM-u będzie miał ten sprzęt. Wiemy natomiast, że do dyspozycji otrzymamy 64 GB na dane oraz podwójny układ optyczny z aparatami pracującymi w rozdzielczościach 23 MP i 8 MP.

Więcej na temat tego telefonu dowiemy się za kilka tygodni. Sony zademonstruje Xperię XA3 podczas targów Mobile World Congress, które odbędą się pod koniec lutego.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: WinFuture

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV