Spider-Man: Daleko od domu – zaskakujące szczegóły fabuły filmu z MCU. Jest opis zwiastuna

Spider-Man: Daleko od domu rozpoczyna swoją promocję od panelu na brazylijskim konwencie. Tam też pokazano zwiastun, który na razie nie trafi do sieci. Dzięki zamieszczonym opisom możemy dowiedzieć się, co zdradza.

Spider-Man: Daleko od domu rozpoczyna swoją promocję od panelu na brazylijskim konwencie. Tam też pokazano zwiastun, który na razie nie trafi do sieci. Dzięki zamieszczonym opisom możemy dowiedzieć się, co zdradza.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Spider-Man: Far From Home miał swój panel podczas Comic Con w Brazylii. Tam też przybyli aktorzy i twórcy, by zaprezentować pierwszy zwiastun.  Według aktualnych informacji trailer w sieci pojawi się dopiero 18 grudnia, więc na tę chwilę musimy się zadowolić pierwszymi oficjalnymi informacjami o fabule bazującymi na opisie trailera, który pokazali na tej imprezie. Nie wiadomo, czy zwiastun, który trafi do sieci będzie taki sam.

Jest to pierwszy film MCU, który rozgrywa się po wydarzeniach z Avengers: Endgame. Według informacji zwiastun w żadnym momencie nie odnosi się do tego, co miało miejsce w Avengers: Infinity War oraz Endgame. Marvel i Sony unikają nawiązań, by nie zdradzić spoilerowych informacji na temat tego, jak Peter Parker zostanie przywrócony do życia.

Zapowiedź rozpoczyna się od rozmowy Petera z ciocią May, która wspiera jego karierę superbohatera. Pamiętamy, że odkryła ten fakt w ostatniej scenie filmu Spider-Man: Homecoming. Nieoczekiwanie przybywa Happy Hogan (Jon Favreau) i okazuje się, że... jest romantycznie związany z ciocią May.

Liceum Petera Parkera szykuje wycieczkę po Europie, więc bohater decyduje się na ten czas zostawić kostium Spider-Mana w domu, aby skupić się na życiu zwykłego nastolatka. Są też sceny pokazujące romans pomiędzy Peterem, a Michelle (Zendaya) znaną także jako MJ. To wyjaśnia, dlaczego w Europie bohater ma inny strój.

Gdy Ned i Peter siedzą w pokoju hotelowym i cieszą się spokojnym wieczorem, nieoczekiwanie Ned pada nieprzytomny. Okazuje się, że uśpił go... Nick Fury (Samuel L. Jackson), który cieszy się, że w końcu może poznać Spider-Mana. Okazuje się, że Fury ma robotę dla superbohatera do wykonania tu w Europie.

To tutaj robi się interesująco. Okazuje się, że Mysterio (Jake Gyllenhaal) nie jest głównym czarnym charakterem tej historii, jak moglibyśmy oczekiwać. Jest nią grupa zwana The Elementals. Są to istoty pochodzące z komiksów, których moce są związane z żywiołami. Mamy ujęcia pokazujące Zephyr (moc ziemi), Hydrona (woda) i Magnuma (ogień). To właśnie z nimi ma walczyć Spider-Mana na prośbę Nicka Fury'ego. Okazuje się, że Quentin Beck aka Mysterio pracuje dla T.A.R.C.Z.Y. i ma wspólnie ze Spider-Manem walczyć z wrogami! Podobno wie o tych postaciach więcej, niż ktokolwiek inny. Mamy zobaczyć w trailerze go w kostiumie bardzo zbliżonym do komiksowego.

O tym nieoczekiwanym zwrocie akcji, w którym Mysterio ma walczyć w duecie ze Spider-Manem mówili też aktorzy podczas wywiadów na brazylijskim Comic Conie. Holland nawet stwierdził, że Spider-Man i Mysterio tworzą prawdziwie braterską więź. Z uwagi na to, że Mysterio był mistrzem iluzji w komiksach niewykluczone, że to wszystko jest jakimś wymyślnym oszustwem, które może doprowadzić do zupełnie innej historii. Na razie zwiastun mówi, że ta relacja będzie kompletnie inna niż w komiksach.

Trailer kończy się dwoma scenami. W pierwszej Flash Thompson naśmiewa się z Petera. W drugiej Mysterio zakłada swój hełm z komiksów w kształcie kuli.

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV