Przeczytaj w weekend

Spider-Man wróci do MCU? Na razie drzwi są zamknięte

Spider-Man pożegnał się z MCU w sierpniu 2019 roku. Oznacza to, że nie zobaczymy go już we wspólnych filmach z Avengers, ponieważ Disney i Sony nie doszli do porozumienia.

Spider-Man pożegnał się z MCU w sierpniu 2019 roku. Oznacza to, że nie zobaczymy go już we wspólnych filmach z Avengers, ponieważ Disney i Sony nie doszli do porozumienia.

Adam Siennica

Adam Siennica

Spider-Man był częścią MCU przez kilka lat, gdy Disney i Sony podpisali umowę bez precedensu o współpracy. Jednak gdy po sukcesie filmu Spider-Man: Daleko od domu Disney chciał renegocjować umowę, żądając większego procentu z wpływów, wszystko rozpadło się jak domek z kart.

Wielu fanów wierzyło, że to kwestia czasu i ostatecznie obie strony się dogadają, ponieważ jest to dobre dla wszystkich. Po raz kolejny dostajemy klarowny przekaz: to koniec.

Tony Vinciquerra, CEO studia Sony Pictures w rozmowie z Variety skomentował sytuację. Według niego na razie drzwi do rozmów są zamknięte.

Podkreśla on, że nie ma żadnego konfliktu ani żalu na linii Sony z Marvelem. Czy coś się może zmienić? Na to Vinciquerra odpowiada tylko słowami: życie jest długie. Dziennikarze Variety interpretują słowa tak, że w dalekiej przyszłości może coś się zmieni.

Prezes Sony Pictures jest świadomy burzy wśród widzów i choć otwarcie nie komentuje, co o tym myśli, stwierdził, że tygodnie w  Sony były dla nich bardzo interesujące.  Jego zdaniem też Kevin Feige nie był  jedynym człowiekiem, który pracował przy Spider-Manie:

- Mieliśmy świetną passę z Feigem przy filmach o Spider-Manie. Staraliśmy się znaleźć kompromis... Ludzie z Marvela są świetni i bardzo ich szanujemy, ale jednocześnie po naszej stronie też mamy kapitalnych ludzi. Kevin nie wykonywał całej pracy w pojedynkę.

Szef Sony uważa, że Spider-Man poradzi sobie we własnym uniwersum poza MCU. Mają w planach Venoma 2, Morbiusa oraz pięć lub sześć seriali osadzonych w świecie Spider-Mana. Jego zdaniem przykładami na to, że poradzą sobie bez Marvela, jest nagrodzona Oscarem animacja Spider-Man Uniwersum oraz serial The Boys, który współtworzyli z Amazonem. Zapowiada też spotkania Pajączka z postaciami z ich uniwersum, ale nie sprecyzował, czy chodzi o Venoma.

Odniósł się do spekulacji, że może Disney będzie chciał kupić Sony Pictures. Ma na to jedną odpowiedź: Sony nie jest na sprzedaż.

Tom Holland udzielił też nowego komentarza magazynowi GQ:

- Nie wstydzę się podkreślać, jak niesamowite były ostatnie lata z Marvelem. Pod wieloma względami przeżyłem najlepsze chwile w życiu i spełniłem swoje aktorskie marzenia. Sony też było dla mnie dobre, a globalny sukces filmu Spider-Man: Daleko od domu jest dowodem ich wsparcia, umiejętności i poświęcenia. Dziedzictwo i przyszłość Pajączka leżą w bezpiecznych rękach Sony. Mogę jedynie być wdzięczny za wszystko.  Za to, że po drodze poznałem przyjaciół na całe życie
.

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV